İnternet altyapısı hız desteği anlaşılamaması ve dolu port

AnonimKardeşim

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an aktif olarak GIBIRNet internet kullanıyorum. 35 Mbps'lik paket ve 100 Mbps'lik paket var normalde 100 Mbps'lik paketi kullanacaktım fakat portumun maximum 16 Mbps desteklediğini söyledikleri için 35 Mbps'lik paketi kullanma kararı aldım dedikleri gibi 16 Mbps hız alabiliyorum. Belki port boşalmıştır diyerek altyapı sorgulamaya başladım. Türk Telekom da HiperNet hız kullanabilirsiniz diyor TurkNet'te 16Mbps diyor. Netspeed'de benim dairemde 98 Mbps fakat aynı apartmanda diğer tüm dairelerde 65 Mbps desteklediğini ve boş port olmadığını söyledi. Millenicom'da ise 65 Mbps desteklediğini söyledi hangisi doğru hangisi hatalı anlayamadım. Daha yüksek bir hız için ne yapabilirim port doluluğuyla alakaliysa bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olur musunuz?

Turk Telekom Hipernet kullanabilirsin dediyse altyapı ve port VDSL'dir. Bunu diğer firmalara söylerseniz ona göre işlem yaparlar. Port olmadığı için altyapıyı net göremiyorlar ve o yüzden ADSL'den konuşuyor olabiliyorlar. Diğer dairelerde 50-60 Mbps alınıyorsa sen de alırsın yüksek ihtimalle.

Türk Telekom HiperNet kullanabilirsin dediyse altyapı ve port VDSL'dir. Bunu diğer firmalara söylerseniz ona göre işlem yaparlar. Port olmadığı için altyapıyı net göremiyorlar ve o yüzden ADSL'den konuşuyor olabiliyorlar. Diğer dairelerde 50-60 Mbps alınıyorsa sen de alırsın yüksek ihtimalle.

Ama port VDSL olsaydı 35 Mbps'lik paket kullandığım için hızım 16'nın üstüne çıkmaz mıydı şu an 16'yı bile göremiyorum Ethernet kablosuyla bağlansam Max 13 falan

Yeni konular

Geri
Yukarı