İnternet Altyapısı Nasıl?

Daha fazla  
Merhaba, Türk Telekom 35 Mbps hız ile yıllardır sorunsuz kullanmaktayım. Yıl sonu sözleşmem biteceği için arayış içerisindeyim fakat altyapı ne kadar sağlıklı, kaç hız almam doğru olur ve hangi ISS tercih etmeliyim fikirlerinize ihtiyacım var.
Altyapım sorgulamalarda 59 Mbps görünmekte. Minimum 50 Mbps mümkünse daha yüksek hızlarda internet kullanmak istiyorum. Hat değerlerim fotoğraflarda görüldüğü gibi. Tavsiyeleriniz nedir? (hiçbir firmanın fiberinin de yıllar boyunca gelmemesine ayrıca sitemliyim.)

Ek olarak: Altyapı sorgulamasında bazı sitelerde görseldeki gibi ADSL ve 16 Mbps görünmekte (TurkNet, Superonline... Sorgulamalarında) ve santral mesafesi 852 m görünmekte fakat yan binaya sorguladığımda desteklenen hız 60'larda ve santral mesafesi 230 m gibi bir sonuç çıkıyor. Sanki bu sonuç bana daha doğru geliyor.

Dosya Ekleri

• internet.jpg
    internet.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 44
  • internet2.jpg
    internet2.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 42
Desteklenen 50Mbps gösteriyorsa daha fazlası için fiber altyapı gerekli. 50Mbps üstü olmaz. Diğer sitelerdeki farklılık kendi altyapıları varsa o altyapıya ait bilgileri gösteriyordur. Daha net bir cevap için ISS'lerin arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

VDSL ile 100Mbps kullandım. Aşağıdaki bağlantıdan adres bilgilerinle altyapı sorgulaması yapar mısın? 70 Mbps çıkarsa, VDSL altyapısı kullanan Comnet hariç herhangi bir internet servis sağlayıcısından internet alabilirsin. Ben 100 aldım diye sen de alacaksın diye bir şey yok elbette deneyip görmen gerek. İnternet servis sağlayıcılarına tek tek bir bak. Comnet'e kesinlikle geçme. Netspeed kullandım öneririm:
1693943444391.png

Türknet 16 mbps ADSL görünüyor çok saçma ya ! Ben zaten yıllardır VDSL 35 Mbps kullanıyorum. Turk telekom ile görüştüm hattınız 60 Mbps' e kadar destekliyor diyor. Verdiği fiyat ilk 6 ay 210 tl sonraki 18 ay 420 tl. Turknete geçsem 300 tl evet şu an için en uygun gibi fakat taahhüt olmadığı için muhtemelen Ocak ayında vs zam yapacaklar. 50 Mbps - 75 Mbps Turk telekomdan devam etmek zorunda gibiyim sanırım.

Geri
Yukarı