İnternet altyapısına gelen internet hızı düştü

Merhabalar, böyle düşünmenize üzüldüm. Size yardımcı olmamı istediğiniz bir konu var ise buradan iletebilirsiniz.
Turknet te kalmanın en önemli nedeni Enes Furkan Gül idi. Ama biryere kadar. Emin olun ki Turknet çalışanları genel olarak söylüyorum Enes Bey in verdiği çabanın 10 da 1 ini verse Turknet bir yerlere gelecektir.
Benim sorunum gerek Yapa da gerekse Vae de hem Adsl hem de Vdsl de sürekli tekrarlayan 2 adet hata ile kopması.
1-Lcp terminated by peer.
2-No response to 3 echo request gibi bir şeydi sanırım.
Bu hataları Keenetic Hero Dsl, Asus Dsl N12E ve Tplink W8151N diye 3 farkli modemle de aldım.
Ve Snr değerim 18-19 db de bile bu kopmaları çözemedim.
Defalarca destek kaydı açıldı ve sürekli saha ekiplerine yönlendirildi. Adamlar evime gele gide artık gına geldi.
Bu sorunun her defasında network ekipleri tarafından çözülmesi gerektiğini söylesem de Turknet ilgilenmedi. (Enes Bey i tenzih ediyorum)
12 yıl Ttnet müşterisi iken böyle bir sorun yaşamadım. Şu anda da Millenicom müşterisiyim ve çok memnunum. Üstüne de taahhüt verdim. Yani şahsen taahhüt yada ücret benim için önemli değil. Önemli olan stabil bir bağlantı.
Aynı adreste, aynı altyapı ve aynı port ile bu sorunu Turknet te yaşamam acaba sizde ne hissettiriyor?
Bu sorunu yaşayan sadece ben de değilim. Turknet forumda kopmalardan muzdarip birçok insan var. Benim gibi kafa yoran herkes bu sorunun Turknet in protokolü ile alakalı olduğunu anlar.
Eğer bu sorunun çözülmesini istiyorsanız biraz araştırmanızı tavsiye ederim.
Ha bizim başka firmalara geçmemiz sizin umrunuzda değilse birşey diyemem tabi
Umarım yeterince açık anlatmışımdır

Turknet te kalmanın en önemli nedeni Enes Furkan Gül idi. Ama biryere kadar. Emin olun ki Turknet çalışanları genel olarak söylüyorum Enes Bey in verdiği çabanın 10 da 1 ini verse Turknet bir yerlere gelecektir.
Benim sorunum gerek Yapa da gerekse Vae de hem Adsl hem de Vdsl de sürekli tekrarlayan 2 adet hata ile kopması.
1-Lcp terminated by peer.
2-No response to 3 echo request gibi bir şeydi sanırım.
Bu hataları Keenetic Hero Dsl, Asus Dsl N12E ve Tplink W8151N diye 3 farkli modemle de aldım.
Ve Snr değerim 18-19 db de bile bu kopmaları çözemedim.
Defalarca destek kaydı açıldı ve sürekli saha ekiplerine yönlendirildi. Adamlar evime gele gide artık gına geldi.
Bu sorunun her defasında network ekipleri tarafından çözülmesi gerektiğini söylesem de Turknet ilgilenmedi. (Enes Bey i tenzih ediyorum)
12 yıl Ttnet müşterisi iken böyle bir sorun yaşamadım. Şu anda da Millenicom müşterisiyim ve çok memnunum. Üstüne de taahhüt verdim. Yani şahsen taahhüt yada ücret benim için önemli değil. Önemli olan stabil bir bağlantı.
Aynı adreste, aynı altyapı ve aynı port ile bu sorunu Turknet te yaşamam acaba sizde ne hissettiriyor?
Bu sorunu yaşayan sadece ben de değilim. Turknet forumda kopmalardan muzdarip birçok insan var. Benim gibi kafa yoran herkes bu sorunun Turknet in protokolü ile alakalı olduğunu anlar.
Eğer bu sorunun çözülmesini istiyorsanız biraz araştırmanızı tavsiye ederim.
Ha bizim başka firmalara geçmemiz sizin umrunuzda değilse birşey diyemem tabi
Umarım yeterince açık anlatmışımdır
Yaşadığınız deneyim adına üzgünüm. İlerleyen süreçte tekrar görüşmek dileğiyle 😇 Sizden hizmetinizdeki arıza süreçlerini inceleyebilmem adına müşteri numaranızı özel mesaj üzerinden paylaşmanızı rica edeceğim. Sağlıklı günler diliyorum.

Yaşadığınız deneyim adına üzgünüm. İlerleyen süreçte tekrar görüşmek dileğiyle 😇 Sizden hizmetinizdeki arıza süreçlerini inceleyebilmem adına müşteri numaranızı özel mesaj üzerinden paylaşmanızı rica edeceğim. Sağlıklı günler diliyorum.
Eski müşteri numaramı paylaştım.
Umarım inceleyip belki kimsenin göremediği birşey görebilirsiniz.
Bu arada bu sorunun sadece bakır değil fiber bağlantılarda da olduğunu öğrendim.
Umarım faydası olur

Altyapı sorgulaması yaptığınızda santral mesafeniz kaç metre gözüküyor?
Alabileceğiniz hız ne gözüküyor?
Verdiğim linkten bir sorgulama yapar mısın?
Hat değerlerinize baktığımda hat zayıflamanız yüksek.
Eğer altyapı sorgulamanız daha yüksek ise iç tesisat kaynaklı bir problem yaşamanız muhtemel.
Eğer becerebilirseniz ankastre kutunuzun yanına modem ile gidin ve orada bir bağlantı sağlayın. Eğer hızınız yüksek çıkarsa kablo yenileyerek kurtarabilirsiniz.
Malum İSS, iç tesisata karışmaz.

eskiden 69 mbps görünüyordu şimdi 35 mbps görünüyor

Altyapı sorgulaması yaptığınızda santral mesafeniz kaç metre gözüküyor?
Alabileceğiniz hız ne gözüküyor?
Verdiğim linkten bir sorgulama yapar mısın?
Hat değerlerinize baktığımda hat zayıflamanız yüksek.
Eğer altyapı sorgulamanız daha yüksek ise iç tesisat kaynaklı bir problem yaşamanız muhtemel.
Eğer becerebilirseniz ankastre kutunuzun yanına modem ile gidin ve orada bir bağlantı sağlayın. Eğer hızınız yüksek çıkarsa kablo yenileyerek kurtarabilirsiniz.
Malum ISS, iç tesisata karışmaz.

Hızım 69'dan 35'e düştü. Bu görselde verdiğiniz linkden test.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (105).png
    Ekran Görüntüsü (105).png
    191,8 KB · Görüntüleme: 13
Paketiniz nedir? Modemin arayüzündeki hat değerlerine bir bakın hatta SS gönderin. Almanız gereken hız 60-65 arası.

Ama maalesef alamıyorum TurkNet'e geçtim 100'lük paket almıştım 20 Mbps anca gelmişti Millenicom ilk ay 67'ye kadar çıkmıştı fakat ilerleyen aylarda 30'a kadar o da düştü maalesef düzeltetyim derken daha da berbat ettiler hızımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı