İnternet arızası nasıl çözülebilir?

Toprak Erdem

Femtopat
Daha fazla  
Evimizin bahçesinde yangın çıkmıştı ve bir kablo yanmış. Hani şu direklere bağlanan kablo. TTNET ısrarla yapmıyor yani yapacağız diyorlar günü gelince erteleniyor bu sebeple internete bağlanıyoruz. Bu sorunu kendim çözebilir miyim? Ethernet kablosu ile. Veya bu yanan kablonun aynısını alıp kendimiz yapmaya çalışsak olur mu? Bana çözümle gelirseniz sevinirim.

Evimizin bahçesinde yangın çıkmıştı ve bir kablo yanmış. Hani şu direklere bağlanan kablo. TTNET ısrarla yapmıyor yani yapacağız diyorlar günü gelince erteleniyor bu sebeple internete bağlanıyoruz. Bu sorunu kendim çözebilir miyim? Ethernet kablosu ile. Veya bu yanan kablonun aynısını alıp kendimiz yapmaya çalışsak olur mu? Bana çözümle gelirseniz sevinirim.

Fiberse bir şey yapamazsın eğer bakır kablo yani telefon kablosu ise ve çok perli değilse kendin alıp yapabilirsin eğer çok fazla ise işinin ustasını bulman gerekebilir.

20*2*0,50+0,50 PDV Telefon Kablosu (1 metre) Telefon Kabloları bunun gibi bir kablo mu?

Ayrıca düz bağlayamazsın çünkü nemden dolayı korozyon vs yapar sıkıntı çıkar YAK-1 Kablo Ek Konnektör (Telefon Boncuğu) Klemensler yak 1 ek boncuğu da alman lazım (tane fiyatı bu abone sayısına göre değişir gerekli sayı)

Fiber değil bir tek onu biliyorum. Ama sanırım 1 metre yetmez hocam. BTK'ye şikayet ettim. Bu bölgeye TTNET bakıyor ama Türk Telekom abonesi olmadığımız için umurlarina gelmiyoruz. Telefon kablosu olmadan bir şey yapılabilir mi? Başka çözümleri var mı?

Bundan bahsediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20231207_191429.jpg
    IMG_20231207_191429.jpg
    413,4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20231207_191404.jpg
    IMG_20231207_191404.jpg
    216,1 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20231207_191339.jpg
    IMG_20231207_191339.jpg
    338,6 KB · Görüntüleme: 13
Fiber değil bir tek onu biliyorum. Ama sanırım 1 metre yetmez hocam. BTK'ye şikayet ettim. Bu bölgeye TTNET bakıyor ama Türk Telekom abonesi olmadığımız için umurlarina gelmiyoruz. Telefon kablosu olmadan bir şey yapılabilir mi? Başka çözümleri var mı?

Bundan bahsediyorum.

Seçime göre metre değişir 2. olarak o sadece sizin binaya mı gidiyor yoksa komple köye veya semte mi çok fazla per sayısı varsa siz yapamazsınız.

Geri
Yukarı