İnternet bağlantısı kopup duruyor

Muharrem[TR]

Decapat
Merhaba başlıkta yazdığım üzere internet arada bir kopup 1-2 dakika sonra geri geliyor. Geri gelmesi sevindirici olsa da bazen çok sık yaptığı oluyor. NetSpeed sorun olmadığını söyledi. Resim olarak modemin sistem ve DSL kısmındaki verileri attım. Anlayan birileri varsa hat sağlığımın durumunu söyleyebilir mi?

Bir de şikayetim üzerine NetSpeed'den beni arayıp Türk Telekom'dan onlara geçtiğim ve geçerken telefon hattını kapattığım için sinyal zamanla düşecekmiş. Hatta belki komple gidebilirmiş. Bu sorunun çözümü için tekrardan sıfırdan (yeniden geçiyormuş gibi) başvuru yapmam gerekiyormuş. Acelesi yokmuş ama zamanla sinyal azalıp sonra komple gidebilirmiş. Bana çok saçma geldi ama pandemideyiz diye üstelemedim.

Dosya Ekleri

• modem hızı.png
    modem hızı.png
    154,6 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba başlıkta yazdığım üzere internet arada bir kopup 1-2 dakika sonra geri geliyor. Geri gelmesi sevindirici olsa da bazen çok sık yaptığı oluyor. NetSpeed sorun olmadığını söyledi. Resim olarak modemin sistem ve DSL kısmındaki verileri attım. Anlayan birileri varsa hat sağlığımın durumunu söyleyebilir mi?

Bir de şikayetim üzerine NetSpeed'den beni arayıp Türk Telekom'dan onlara geçtiğim ve geçerken telefon hattını kapattığım için sinyal zamanla düşecekmiş. Hatta belki komple gidebilirmiş. Bu sorunun çözümü için tekrardan sıfırdan (yeniden geçiyormuş gibi) başvuru yapmam gerekiyormuş. Acelesi yokmuş ama zamanla sinyal azalıp sonra komple gidebilirmiş. Bana çok saçma geldi ama pandemideyiz diye üstelemedim.
Hat değerlerinde bence sıkıntı yok. Sorun modem kaynaklı olabilir mi?
En son modem güncellemesi ne zaman yaptın?

Hocam, çok saçma. Çoğumuz yalın internet kullanıyor. SNR Margin çok kötü değil. Bakabilirsiniz.

Hat değerlerinde bence sıkıntı yok. Sorun modem kaynaklı olabilir mi?
En son modem güncellemesi ne zaman yaptın?
Geri dönüş için teşekkürler. Modem güncellemesi ne zaman yapıldığını bilmiyorum ama yazılım versiyonu olarak 20.08.05.01006 yazmakta. Modemimin tam model adı bu TD-W9970 v3 zamanında Türktelekomdan almıştım. Güncellemeyi nasıl yapabilirim?
Hocam, çok saçma. Çoğumuz yalın internet kullanıyor. SNR Margin çok kötü değil. Bakabilirsiniz.
Hocam bana da saçma geldi. Belki taahhüt olsa hani uzatmak için yapıyorlar desem oda yok. Ayrıca, verdiğiniz sayfa linki için teşekkürler. Evet oradaki değerlere göre sorun olmaması gerek. Hatta alabileceğim hız için internet sağlayıcıların sayfasında 68-69 Mbps gösteriyor. Hani bazen desteklenenden fazla verilirse kopma olur diyorlar öyle bir durumda yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı