İnternet bazı odalardan çekmiyor

Turkcell'in bana vermiş olduğu modemi direk kutudan bağlayıp, modemden de bu Router'a bağlamam mı gerekiyor?

Olay şöyle oluyor, modemin Ethernet girişine CAT6 kabloyu bağlıyorsunuz. Sonra istediğiniz odaya kadar bu kabloyu götürüyorsunuz. Sonra CAT6 kablonun ucunu bu Router'a bağlıyorsunuz. Otomatik olarak internete erişiyorsunuz.

En baştaki Router'in güç kablosu (siyah), onun yanındaki benim bilgisayarıma bağlı olan Ethernet kablosu, en sağ tarafdaki ise modemimden odama kadar çektiğim CAT6 kablo.

Kablo ile bağlamanızı tavsiye ederim, WiFi odanızda çekmiyor dediğinize göre sağlıklı sonuç vermeyebilir.

Son düzenleme:
Merhaba, Turkcell fiber 25-100 Mbps müşterisiyiz. Internet evin ortasında salonda duruyor ama benim ve kardeşlerimin yatak odalarından çekmiyor. Çok az çekiyor ve video falan izlenmiyor arada bir. Bu duruma ne yapabiliriz? Babam eve gelen interneti direkt kutudan alıp dağıtalım diyor da etki eder mi? Bildiğiniz kaliteli router, modem vs. var mı? Turkcell'in verdiği modem dışında bir modem takabilir miyiz?

Normaldir arkadaşımızın da dediği gibi adapter almak

Turkcell'in bana vermiş olduğu modemi direkt kutudan bağlayıp, modemden de bu Router'a bağlamam mı gerekiyor?

Turkcell'in size vermiş olduğu modem yerinde kalacak, ellemeyeceksiniz yani. Siz sadece arkasındaki Ethernet girişinden odanıza kadar CAT6 kablo çekeceksiniz.

Ben bu iş için eski kullandığım ana modemimi VMG3312-B10B kullanıyorum. Router desteği var çünkü içinde.

Turkcell'in size vermiş olduğu modem yerinde kalacak, ellemeyeceksiniz yani. Siz sadece arkasındaki Ethernet girişinden odanıza kadar CAT6 kablo çekeceksiniz.

Ben bu iş için eski kullandığım ana modemimi VMG3312-B10B kullanıyorum. Router desteği var çünkü içinde.
Modemin arkasında: Phone1 , Phone2, LAN 1, LAN 2, LAN 3, LAN 4 ve WAN girişleri var. LAN 1 ve LAN 2 kullanımda ama birisini kullanmayabiliriz. Ethernet girişi dedikleriniz LAN girişi değil mi?

Merhaba, Turkcell fiber 25-100 Mbps müşterisiyiz. Internet evin ortasında salonda duruyor ama benim ve kardeşlerimin yatak odalarından çekmiyor. Çok az çekiyor ve video falan izlenmiyor arada bir. Bu duruma ne yapabiliriz? Babam eve gelen interneti direkt kutudan alıp dağıtalım diyor da etki eder mi? Bildiğiniz kaliteli router, modem vs. var mı? Turkcell'in verdiği modem dışında bir modem takabilir miyiz?
bende 25-100 mbps internet kullanıyorum ve üst katta hiç çekmiyor. Mercury ve Xiaomi repeater aldım ancak sonuç alamadım. Ucunda 2x5dbi anten bulunan tplink usb wifi adaptör aldım yine sorun çözülmedi.Zyxel powerline adaptör aldım neredeyse kayıpsız şekilde üst kata neti taşıyabildim. Bunun yanında anakarta takılan 2x5dbi antenli ax200 wifi kart aldım.Bu yeni kart alttaki 2.4ghz bağlantıya sorunsuz bağlanabildi ve üst katta pc için powerline genellikle kullanmama gerek kalmadı. Tavsiyem güzel bir powerline alıp çekmeyen odaya kurmanız yönünde olacaktır.

Bende de bu şekilde problem olmuştu. İlk önce modemi fabrika ayarlarına çevirip deneyin isterseniz. Ben bu şekilde problemi çözdüm.

Boş bir wifi kanalına çekebililirsiniz. Kanal 1,6,11 en verimli kanallar. Düzelmezse powerline, repeater, 2. Router gibi çözüm lere bakabilirsiniz. Tavsiyem çift Router.
Repeaterın kötü yani router ile aynı kanaldan dağıttığı için kanal gürültüsü çok artıyor ve ping daha yüksek oluyor.

Geri
Yukarı