İnternet bilgisayarda hızlı ama telefonda yavaş

Donanımdan pek anlamam. Isınma kaynaklı ise şu tarz bir fan alınabilir. Bende de aynısı var. Bir şeyin yanında hediye yollamışlar. Yıllardır kutuların içinde duruyordu. Bu yaz modem çok sıcak olduğunu fark edip altına koydum. Bir şey fark ediyor mu bilmiyorum.

Örnek amaçlı attım. Alacağın soğutucu modemde USB varsa takılabilir, küçük ve daha az güç çeken bir şey olsun.

Bunun dışında modeme çok fazla kablosuz cihaz bağlanıyorsa ve modem Wifi 6 gibi dağıtımı rahatlatan bir teknoloji içermiyorsa, bazı cihazlara öncelik veriyor veya yeni bağlanan cihazdan dolayı diğer cihazların interneti felç ediyor olabilir. Daha fazla detay videoda var. Yani biraz paraya kıyıp Wifi 6 modem almanızı öneririm. Kablosuz internetin rahatlaması için hızdan bağımsız şart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son 2 haftadır bilgisayarda internet hızlı ama telefonda aşırı yavaş, bilgisayarda stabil 26 Mbps alırken telefonda 5 Mbps alıyorum. Modem'i sıfırladıktan sonra düzeliyor ancak kısa bir süre sonra tekrardan yavaşlıyor, çözüm bulamadım.

Güncel modemlerde 2 adet frekans desteği vardır.
2.4 GHz modu ve 5.GHz modu.
Kendi modemimden örnek vereceğim.
Kablonet Netmaster 0052-A ( 5.GHz modu )
Kablonet Netmaster 0052-G (2.4 GHz modu )
Ve bu sayede daha yüksek Mbps hızlar almak mümkün oluyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı