Bilgisayarda internet yavaş ama telefonda hızlı

tarloc

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda hız testi yapıyorum 3Mbps, telefonda yapıyorum 8-9 Mbps hız çıkıyor ve bir şeyleri bilgisayar üzerinden açarken bu fark hissediliyor(bilgisayar en fazla 5 aylık aldığımdan beri böyle bir durum var). Ne yapmam gerekiyor sizce? Herhangi bir işlem yapıp tamire vs götürmeden bu halledilebilir bir şey mi?

Bilgisayarı sıfır mı aldınız? Laptop mu?

Bilgisayarınızın Wi-Fi kartı güçlü olmayabilir. Ethernet ile bağlanmayı deneyin. Eğer bu sorun Ethernet aracılığı ile oluşuyorsa da altyapınızdaki kablolamayı kontrol ettirin.

Wi-Fi üzerinden bağlı.

Sıfır laptop.

İkinci el olsaydı Wi-Fi anten kablosunda bir sıkıntı olabilir diyecektim. İnternet hızınız kaç Mbps. Kablo ile bağlarsanız paketiniz kaç Mbps ise onu alırsınız. Wi-Fi ile bağlantıda yarıdan fazla düşüş olabiliyor. Laptop modeliniz nedir?

Bilgisayarınızın Wi-Fi kartı güçlü olmayabilir. Ethernet ile bağlanmayı deneyin. Eğer bu sorun Ethernet aracılığı ile oluşuyorsa da altyapınızdaki kablolamayı kontrol ettirin.

ASUS TUF A15 4060'lı modeli ne kadar güçlü bilmiyorum.

İkinci el olsaydı Wi-Fi anten kablosunda bir sıkıntı olabilir diyecektim. İnternet hızınız kaç Mbps. Kablo ile bağlarsanız paketiniz kaç Mbps ise onu alırsınız. Wi-Fi ile bağlantıda yarıdan fazla düşüş olabiliyor. Laptop modeliniz nedir?

İnternetim zaten çok sıkıntılı bir internet 16 Mbps fakat telefonuma göre yarıdan daha az alması normal bir şey mi ekstra bir sıkıntı mı var o kafamı karıştırdı açıkçası.

İşlemciniz Intel ise Intel DSA üzerinden sürücü güncelleştirmelerini arayın.

ASUS TUF A15 4060'lı modeli ne kadar güçlü bilmiyorum.

İnternetim zaten çok sıkıntılı bir internet 16 Mbps fakat telefonuma göre yarıdan daha az alması normal bir şey mi ekstra bir sıkıntı mı var o kafamı karıştırdı açıkçası.
Uygun fiyatlı bir cat5s kablo alıp bu sorundan kurtulabilirsiniz aslında. Kablolu bağlantı çoğunlukla daha düşük gecikmeli bir seçimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı