İnternet Cafede Laptop Olur mu?

My Man!

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Benim genelde gördüğüm internet kafelerde ilk girişte sizi laptoplar karşılar. 4 -5 tane olur ve oyun oynamanıza izin verilmez. Sadece ödev ve iş görmek amacı ile bulunur.

Bizim köyde ki kafede bile 4 tane laptop var ve oyun oynanmadığı için hep boş. İşimi oradan hallediyorum kolayca. Aynı zamanda Wi-Fi özelliği olduğundan ve kasa, monitör veya klavyeye de ihtiyacı olmadığından yuvarlak küçük ve yüksek masalara koyulmuş. Masaların arası da ayrık, bunalmıyorsunuz. Yan taraftaki kafayı uzatmıyor falan.

@dgknyl

Son düzenleyen: Moderatör:
O laptop işi senin de dediğin gibi küçük yerlerde olur ancak.

Büyük yerlerde, diğer konudaki gibi yerlerde laptopları takip etmen imkansız.

Öğrenciler zaten okul çıkışı çantayla geliyor.

Sen laptopun gittiğini anca akşam dükkanı kapattığında anlarsın.

Ama küçük yerlerde, küçük dükkanlarda zaten gözünün önünde olacağından ancak kör isen çalınır o laptop.

Hemen sarıyorum iki laptop ağabeyime. Benden önce yorum yapan herkesin yorumu çok mantıklı:ROFL: Ben hayatımda hiç bir net kafede laptop görmedim doğrusu. Daha doğrusu bizim burada net kafe kalmadı artık. Bence koysalar ne olacak, koymasalar ne olacak?

Ben Monster Laptop olan gördüm. :D Başına bi' güvenlik dikmedikleri kalmış. :)

@CJack60 7000. beğeniyi sanırım ben attım. :D Hayırlı olsun.

Cafelerin revaçta ADSL'nin henüz olmadığı zamanlar 2 yıl çalıştım o sektörde ne yapan fayda etmez derler ya o derece şeylere şahit oldum. Kimisi gıcıklığına mouse'ların toplarını çalar kimisi IE ayarlarına şifre koyar o şifreyi girmeden internete girilmediği için o zamanki akıl küfür ede ede format çekerdik. Ne zaman Deep Freeze, Akinsoft güvenlik kamerası çıktı bu tip ruh hastalarını tespit kolaylaştı. Yani adamın başına güvenlikte diksen ne yaptığını anlayana kadar iş işten geçer.

Cafelerin revaçta ADSL'nin henüz olmadığı zamanlar2 yıl çalıştım o sektörde ne yapan fayda etmez derler ya o derece şeylere şahit oldum. Kimisi gıcıklığına mouse'ların toplarını çalar kimisi IE ayarlarına şifre koyar o şifresiz internete girilmediği için o zamanki akıl format çekerdik. Ne zaman Deep Freeze, Akinsoft güvenlik kamerası çıktı bu tip ruh hastalarını tespit kolaylaştı.
Memlekette akıllıya rastlamak zor. :) Ben cafede kavga çıkartıp eline klavye alan gördüm, Allah'tan bir şey yapmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı