İnternet dalgalanması

ardaglsn2

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Tam 2 hafta önce bir bilgisayar aldım ve onu internete bağladım. Modem başka odada olduğu için Everest internet dağıtıcısını bağladım. Normalde kablosuz bağlandığımda sorun olmazdı ama kablo ile bağladığım zaman oyun oynanmayacak derecede ping oluyordu. (Valorant'ta 60 pingden 1100'e çıkıp düşüyordu bir anda ver her 15 20 saniyede bir oluyordu.) Kablo değiştim fakat yine aynı oldu ana modemin ara yüzünden baktığım zaman aldığı hız 6 Mbps görünüyordu. Türk Telekom'u aradım 2 kez ilkinde güncelleme gibi bir şey dediler tam hatırlamıyorum ama işe yaramadı. 2.aradığımda kanal değiştirdiklerini söylediler ama gene düzelmedi. Wi-Fi adaptörü aldım bu sefer. Çünkü sorunun internet dağıtıcısında olduğunu düşündüm. Aldım adaptörü ilk gün gayet güzeldi 2.gün akşam ping olmaya başladı ve bugün yani 3.gün kablolu internet ile aynı değerleri almaya başladım yani anlayacağınız başa geri döndüm tek isteğim oyun oynayabilmekti. İnternet testi aşağıda ben bu internete 120 lira veriyorum ve bu değerleri almadığıma eminim. Sitelerdeki indirme hızım son 5 aydır kegabytelarda delirecek raddeye geldim ne olur yardım edin.

Dosya Ekleri

• 20210615_142132.jpg
    20210615_142132.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 79
Modeme sıkıntı olabilir. Ama videolar var YouTube'da regeditten falan ayarlamalar var bakabilirsin istersen, modeme uzaklıkta etki edebilir. Fiber mi o sorun da var fiberse 2.4GHz mi 5GHz mi hangi ağdasın kanal kontrolü yaparsan ve bizimle paylaşırsan iyi olur yardım etmeye çalışırım

Modeme sıkıntı olabilir. Ama videolar var YouTube'da regeditten falan ayarlamalar var bakabilirsin istersen, modeme uzaklıkta etki edebilir. Fiber mi o sorun da var fiberse 2.4GHz mi 5GHz mi hangi ağdasın kanal kontrolü yaparsan ve bizimle paylaşırsan iyi olur yardım etmeye çalışırım.

VDSL kullanıyorum modem 2.4GHz modemlerde pahalı biliyorsunuz değistirmeme rağmen yine sorun yaşarsam para boşa gider kanalda otomatikte.

VDSL kullanıyorum modem 2.4GHz modemlerde pahalı biliyorsunuz değistirmeme rağmen yine sorun yaşarsam para boşa gider kanalda otomatikte.
Şimdi Microsoft storedan wifi analyzer indir,oradan hangi kanal boşsa zaten indirdiğinde direk önerilen kanalı sana gösterecek.Modem arayüzünden gir değiştir kanalı.Şimdi sana bir tane video linki atacam.Videodakileri yal belki işine yarar
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@ardaglsn2 yaradı mı işine.

Son düzenleme:
Şimdi Microsoft Store'dan Wi-Fi analyzer indir, oradan hangi kanal boşsa zaten indirdiğinde direk önerilen kanalı sana gösterecek. Modem arayüzünden gir değiştir kanalı. Şimdi sana bir tane video linki atacağım. Videodakileri yal belki işine yarar.

@ardaglsn2 yaradı mı işine.

Hiçbir işe yaramadı ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı