Çözüm Internet Download Manager Google Drive Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Google Drive'dan büyük boyutlu dosya indireceğiniz zaman Internet Download Manager kullanırken çıkan bir sorun vardır. Aslında sorun değil, sadece program üzerinden değil de browser üzerinden indirmesi.

Lafı uzatmadan çözüme geçeyim:

1. Dosyayı indiriyoruz, sağ tıklayarak "İndirme Bağlantısını kopyala" diyoruz ve böylece direkt linkimizi alıyoruz.

-Sakın indirmeyi durdurmayın!

2. Internet Download Manager programımızı açıp "URL Ekle" deyip Kopyaladığımız URL'yi yapıştırıyoruz.

3. İndirmeye başlatınca muhtemelen "Serviceslogin" diye bir şey yakalayacaktır program. Ufacık bir KB boyutlarında dosya yakalanınca indiriyoruz.

4. İndirir indirmez açıyoruz. Karşımıza Google Hesap giriş yeri gelecektir. Google Hesabımıza giriş yapıyoruz.

5. Tekrar dosyayı indiriyoruz, "İndirme Bağlantısını kopyala" diyoruz, Internet Download Manager'da "URL Ekle" diyerek indirmeye başlatıyoruz.

Detaylı Videolu Anlatım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberlerden yapabiliyor muyuz? Yıllarca kullandığım yöntemler ancak tam olarak çözemeyenler için çok iyi. Ben Opera'da etkinleştirmeyi rehber olarak yapmayı düşünüyorum, ne dersiniz? Bir IDM Kullanıcılar Grubu kurabiliriz :D. IDM kullananan adam, 3X adım öndedir.

Bu rehberlerden yapabiliyor muyuz? Yıllarca kullandığım yöntemler ancak tam olarak çözemeyenler için çok iyi. Ben Opera'da etkinleştirmeyi rehber olarak yapmayı düşünüyorum, ne dersiniz? Bir IDM Kullanıcılar Grubu kurabiliriz :D. IDM kullananan adam, 3X adım öndedir.
:D Yap ne olacak ki?

Ne gerek var bu kadar uğraşa, ben Google Drive'dan indireceğim dosyanın URL sini gizli sekmeden açıp alıyordum sonra da yapıştırıp indiriyorum. :D

Bence de bir grup kurmalıyız. :)

Ne gerek var bu kadar uğraşa, ben Google Drive'dan indireceğim dosyanın URL sini gizli sekmeden açıp alıyordum sonra da yapıştırıp indiriyorum. :D

Bence de bir grup kurmalıyız. :)
Aslında bu kadar uğraşmaya gerek bile yok. Videoda indirmeyi durdurup copy link yaptığı yerde indirmeyi IDM'ye aktar var bende. Direkt ona basarak indirmeye IDM ile devam edebiliyorum.
Güzel arkadaşlarım zaten "Sorunu ve Çözümü" dedim :) Yani eğer kişi böyle bir sorun ile karşılaşırsa eğer diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı