İnternet erişimini kısıtlamak ne kadar mantıklı?

Çalışan VPN bulmak zor, çalışsa bile çok yavaş oluyor sonunda pes edip kapatıyorum, gece mavi kuşun sitesine girmek için 5 veya 6 VPN denedim 😕
Opera VPN biraz yavaş olsa da kullanılabilir.
Tor kullanabilirsiniz. Köprü ayarlamasını nasıl yapılacağını kendi sitelerinde var.
Kwzi VPN kullananlar var ama ne kadar güvenilir onu bilmiyorum.

Benim şahsi fikrim herhangi bir engel koymamaları. Zaten koyamazlar da. VPN sunucularını engellemeleri gerekiyor. Galiba dolusuna VPN servisi ve ağı olduğundan engellemiyorlar. Son cümlem bana da çok garip geliyor ama şu anlık aklıma bir şey gelmiyor. Ve sizin söylediğinizi anlıyorum fakat bu kadar üzücü olaylar yaşanırken bir devlet yetkilisinin düzgün bir açıklaması ve bilgilendirmesi ile çoğu yalan haber işlevini yitirir. MSB'nin konuşması lazımken Hatay valisi açıklama yapıyor. Yetersiz kalmaları bir kenara insanlar haber almak istiyor. Ve istediği kaynağa ulaşamayınca da etraftaki yalan haberlere inanıyorlar.
Haklısınız zaten o konuda. İnsanlar öğrenmek istiyor keşke direkt açıklama yapsalardı veya haber kanallarında saldırı olduğunu yayınlasalardı. Birbirinden farklı onlarca WhatsApp sesli mesajı Twittera paylaşıldı burada çok şehidimiz var diyen askerlerin mesajları. Lakin hepsi farklı bir şeyler söylüyordu. Hele bir video paylaşımında ardarda gelen ambulanslar diyip 20snlik videoda 1 tane ambulans gösteriyorlardı sadece. Sosyal medya üzerinde haberleşme coğu ülkenin stratejik yerlerindeki haberleşmede hızlı. Çünkü belirli bi prosedür yok, hasar tespiti yok, hani doğruluğunu kontrol etmeden paylaşabiliyorsun. Şimdi Twitter erişimi olsa da akşama açılacak ya da yarına açılacak ki insanlar yine durumu anlayacaklar o haberleri görücekler yani. Devlet büyüklerinin insanlara en azından şehidimiz var kanı yerde kalmayacak demesi yeterdi. Sayıyı vermesine gerek bile yok bana kalırsa. Çünkü şehidimizin azı çoğu olmaz olmamalı eyleme geçmek için. Keşke bu kadar ocağa ateş düşmeseydi orası zaten kötü. Umarım Allah sonumuzu hayır eder. He bu arada menemen yakılsın diyen atamcılar gelmeden istedikleri şey ile Mustafa Kemal Atatürk'ün menemen yakılsın dedikleri şey farklı. Siz istiyorsunuz Suriye içindekiler ile yakılsın yıkılsın ama Atatürk istedi ki ilçe boşaltılsın tüm ilçe dümdüz edilip şehit edilmesine göz yumulduğu için bir nevi laneti belirten anıt dikilsin.
Çalışan VPN bulmak zor, çalışsa bile çok yavaş oluyor sonunda pes edip kapatıyorum, gece mavi kuşun sitesine girmek için 5 veya 6 VPN denedim 😕
Monster VPN kullanıyorum ben de. Bazen pil yönetimi yüzünden mi bilmiyorum arkada kalınca kapanıyor ama onun dışında hız olarak gayet iyi ve kullanımı oldukça basit.

Normalde bu tarz durumlar engellemenin bende anlamsız olduğunu düşünüyordum. Dün VPN ile birlikte erişim sağladık ve bazı fotoğraflar cidden çok can sıkıcıydı. Türk askeri olduğunu anlamak çok zor değil çünkü üniforması üstünde. Yani bir yandan engellenmesi mantıklı olabiliyor. Giren kişi sayısı azlıyor sonuçta. Keşke girmeseydim dedim ben.

Normalde bu tarz durumlar engellemenin bende anlamsız olduğunu düşünüyordum. Dün VPN ile birlikte erişim sağladık ve bazı fotoğraflar cidden çok can sıkıcıydı. Türk askeri olduğunu anlamak çok zor değil çünkü üniforması üstünde. Yani bir yandan engellenmesi mantıklı olabiliyor. Giren kişi sayısı azlıyor sonuçta. Keşke girmeseydim dedim ben.

Gerçekler böyle acıdır işte. Görmek lazım.

UFO VPN kullanmanızı tavsiye ederim.

Nasıl kullanılacağını çözemeyenler için:
İki sürümü var ücretsiz olanın sol üstünde "Free" yazıyor. Zaten en başta o çıkıyor genelde diye biliyorum. İndirdikten sonra sağa kaydırıp son ekranda "Prooced with basic'e" basın. Nadiren bağlanamayabilirsiniz. O da bugünlere mahsus yoksa normal günlerde sıkıntısız bağlanabiliyorsunuz. Bir kaç denemeden sonra kesin bağlanırsınız ama.

Tüm sosyal medya sitelerinin engellenmesini dün geceye kadar pek sıcak gözle bakmıyordum ki artık net bir şekilde haklı buluyorum engeli.
Engelleyenler de engeli aşmanın mümkün olduğunu biliyor.
O kadar çok yalan, saçma, eski medya, yanlış bilgi yayıldı ki etrafa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı