Internet Exploler'in en güvenli tarayıcı olması

Makalede göz kanatan bilgi eksiklikleri ve yanlış bilgilendirmeler mevcut. Geri kalanında da var olması gereken özellikler bir avantaj olarak gösterilmiş. Şu an var olan en güvenli tarayıcı Firefox sanılmasının aksine aslında Chrome(Chromium)'dur. Mimari olarak tehditlere daha korunaklı ve çok daha güçlü bir sandboxa sahip.

Internet Explorer Chrome çıkmadan önce altın çağını yaşıyordu. Firefox olsa da insanlar varsayılan olarak geldiği için IE tercih ediyordu. Ama Chrome ne zaman çıktı o gün bitti IE. Çünkü IE aşırı güvenliksiz bir tarayıcıydı. Internet Explorer 6 özellikle tam bir virüs yeme merkeziydi. XP ile varsayılan geliyordu. IE 6 öyle güncelleme alan bir tarayıcı da değildi. Sonucunda masum görünen reklamlardan bile tehlikeli virüsler girebiliyordu sisteminize. Allah'tan kurtulduk kendisinden. Ben asla IE kullanmadım. Chrome'dan önce bile kullanmıyordum. Firefox sağ olsun virüs yemedik IE yüzünden.

Win95, Win98, Win XP ve daha nicelerinde gelen Explorer'ı asla kullanmadım çünkü o zamanlar da bana her yönden gereksiz geliyordu. Kullanmamış olan biriyle de karşılaşmak çok güzel. :D
Zaten hocam kullanılacak gibi de değildi. Bir sayfayı ancak yüklüyordu. IE'yi sadece Firefox yüklemek için kullanmıştım o kadar. IE'nin benim gözümde vazifesi başka bir tarayıcı yüklemeye yardım etmek. Bir de diğer tarayıcıların yıllardır sekme özelliği varken IE'e sekme özelliği ancak 7. sürüm ile gelmişti. Çok kullanışsız ve berbat bir tarayıcıydı.

Geri
Yukarı