İnternet firmasının sağladığından farklı bir modem kullanılırsa ne olur?

RozanBrahm

Hectopat
Daha fazla  
TurkNet internet sağlayıcısını kullanıyorum internet son günlerde yavaşladı yetkili servisi aradığım zaman modemin modelinden kaynaklandığını belirttiler acaba internetten farklı bir model alsam düzelir mi, bir fark olur mu?

Modem çok eski değilse ondan kaynaklı olacağını sanmıyorum. Testi kablosuz mu yapıyorsun ve modem arayüzüne ne kadar hız geliyor?

Turknet'i bilmiyorum, ama bazı İSSler kendi verdikleri modemden başkasını kullandırmıyorlar.
Fiber aboneliklerde, modemlere kullanıcı hat bilgileri girildiği için farklı modem kullanılacaksa bile o modemin kullanıcı bilgilerini değiştirilebiliyor olunması gerekli. Ancak VDSL aboneliklerinde fark etmez. Her modem kullanılabilir.

TurkNet internet sağlayıcısını kullanıyorum internet son günlerde yavaşladı yetkili servisi aradığım zaman modemin modelinden kaynaklandığını belirttiler acaba internetten farklı bir model alsam düzelir mi, bir fark olur mu?
Alakası yok ben kendi modemimi kullanıyorum kuruluma gelen kişi modem eski değiştirelim dedi modem satmaya çalıştı. Ben istemedim. Memnunum modemden.

Modem çok eski değilse ondan kaynaklı olacağını sanmıyorum. Testi kablosuz mu yapıyorsun ve modem arayüzüne ne kadar hız geliyor?

Direk TurkNet teknik ekibi test etti.

Fiber aboneliklerde, modemlere kullanıcı hat bilgileri girildiği için farklı modem kullanılacaksa bile o modemin kullanıcı bilgilerini değiştirilebiliyor olunması gerekli. Ancak VDSL aboneliklerinde fark etmez. Her modem kullanılabilir.
Aboneliğimin VDSL olup olmadığını nerden öğreneceğim?

TurkNet ZyXEL marka modem kullanıyor onlara bakabilirsiniz internetinizin hızına göre bir modem olduğuna dikkat edin.

Daha cok iletim gücü eğer güzle bir modem alırsan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı