İnternet Fiyatları Artacak mı?

166307

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bugün beni Türk Telekom'dan aradılar. Dediklerine göre AKK'nin kalkması ile internet fiyatları yükselecekmiş. Ne kadar doğrudur?

AKK kalkması derken ? Türk Telekom'un zaten fiyatlara zam yapması bekleniliyordu ama eğer sana dedikleri gibi bunun yanında AKK yada AKN adına ne dersen artık kaldırırlarsa( normalde yanlış hatırlamıyorsam 2018 sonunda kaldırılması gerekiyordu ondan önce yapıcaklar galiba) bizim işimize gelir. Türk Telekom arayıp söyledi ise doğruluk payı vardır. Özellikle içinde zam geçiyorsa...

Verdiğimiz para yetmiyor mu acaba? Verdikleri hız ile fiyatı karşılaştırınca, diğer ülkelerden ne kadar geride olduğumuzu anlıyoruz.

Üstelik bir yerde duymuştum. Kotalı yapacaklarmış. AKK kalkıyor kota geliyor. GB başına para alacaklarmış. Anlaşılan eski sisteme geri dönecekler. Bir ev kirası kadar fatura gelirse şaşırmayın. Bende pek anlamadım bu sistemi ha. AKK kalkıyor diye seviniyoruz adamlar kota getireceğiz diyorlar. Eğer böyle olursa çok vahim bir durum. Eğer böyle olacaksa bırakın AKK kalsın.

Taahhüt olduğu için "AKK kalktı para vereceksin" diyemezler. Yeni aboneler için fazladan ücret söz konusu. Adamlar müşteri kaybetmek için elinden geleni yapıyor.

AKK zaten aldatmaca idi.
Vatandaş sınırsız internet satıyor, ama belli bir miktarı aşarsan hızını düşürürüm diyor.
Buna da AKK demişler :D
Demekki verilen hizmet gerçek anlamda SINIRSIZ değildi.
AKK olmaksızın seçenekeleri gözden geçirirsek...
Gerçek anlamda sınırsız olursa; Fahiş fiyatla satılabilir.
Bir ev için minumum ve max. kullanım için 10GB ila 50GB arası kota belirlenirse.
İşte bu kotaların fiyatlarını makul düzeyde yapmalılar. Bu da işlerine gelmeyecektir.
Ben 10GB kullanım tercih edebilirim, başka kullanıcı 50GB tercih edebilir.
Sonuçta kullanmadığım bedeli ödemek zorunda bırakılmayacağım. Fazla kullanım yapanlar ise belkide şimdiki ücretlerden daha fazla ödeyecek, bu da daha az kullanıcı demektir.

Tartışmaya gerek yok, geç TürkNet'e 150 GB AKK'yi yesen bile 24 Mbps ile devam edersin. Kafam rahat. :)
İşte sorun şurada AKK kalktığı zaman, fiyatlar fırlayacak. Atıyorum 50 GB kotalı aldın. Bu devirde 50 GB ne? Bir oyun 70 GB. Her neyse, 50 GB geçtiğin zaman, GB başına 2₺ veriliyormuş. Bunların üst limiti var. Eğer şuan kullandığınız gibi kullanırsanız faturalar 300₺ kadar eğer hızlar falan iyi ise 650₺ kadar çıkabilirmiş. Ben şuan baktım, doğru mu hatırlıyorum diye cidden böyle bir şey olma ihtimali çok yüksek. Şuan bir sıkıntı yok ama AKK 2018'in bilmem kaçında kalkacak tamamen. Ondan sonra olanlar olacak. Saçma sapan bir şey olacak. Bir AKK tamamen kalksın bakalım ne olacak. En son söylentiler falan vardı, bazıları internet sağlayıcıları dedi böyle bir şey yok falan diye ama pek bunlara güven olmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı