İnternet hat değerleri nasıl?

Mura_t

Kilopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Ö.G.G
Arkadaşlr merhaba çok sorunlu bir internetim vardı. Sürekli kopma sorunu yaşıyordum arıza kaydından sonra düzeltme yaptılar şu an memnunum ama hat değerlerimi size göstermek istiyorum. Çok anlamadığım için acaba şu anda nasıl sağlıklı mı?
ISS: Türk Telekom 75 Mbps.

Dosya Ekleri

• EFF976AF-6DE9-450C-8510-F9FE734A9D48.png
    EFF976AF-6DE9-450C-8510-F9FE734A9D48.png
    172,3 KB · Görüntüleme: 62
Download kısmında sıkıntı var gibi. Sinyal zayıflama yüksek ve 25 dakikalık bağlantıya göre 15k hata fazla. İç tesisatınıza bir baktırın.

Download kısmında sıkıntı var gibi. Sinyal zayıflama yüksek ve 25 dakikalık bağlantıya göre 15k hata fazla. İç tesisatınıza bir baktırın.

Anladım hocam bina 20 yıllık doğrudur. Bu değerler ile televizyonumdan Wi-Fi bağlantısı ile film izlemek istesem ya da IPTV kullanıyorum canlı kanal izlesem bana sorun yaşatır mı? Tek derdim bu yayın donmasın yeterli bana uç bir şeyler istemiyorum. :)

Anladım hocam bina 20 yıllık doğrudur. Bu değerler ile televizyonumdan Wi-Fi bağlantısı ile film izlemek istesem ya da IPTV kullanıyorum canlı kanal izlesem bana sorun yaşatır mı? Tek derdim bu yayın donmasın yeterli bana uç bir şeyler istemiyorum. :)
Denemeden konuşmak zor. Genel olarak sıkıntı yaşatır gibi geliyor bana. İç tesisat değişse iş çözülür gibi. Upload tarafı iyi.

Peki bu işi elektirkçi işe mi çözcez internetçi ile mi bir de ortalama maliyet ne çıkar bilginiz var mı?
Ben 3. katta oturuyorum, 50 Metre dış ortam korumalı Reçber SL400 aldım 400TL tuttu. 10 metresi arttı ama ben garanti olsun diye öyle almıştım. Elektrikçi 160TL istedi sizin de bu civarlarda tutacaktır. Kaliteli bir kablo alın yukarıda belirttiğim kablo çok kaliteli.

Peki bu işi elektirkçi işe mi çözcez internetçi ile mi bir de ortalama maliyet ne çıkar bilginiz var mı?
Hiç denemedim açıkçası. Çoğu elektrikçi yapar diye düşünüyorum. Önemli olan kaliteli kablo ve olabilecek en az ek. Eklerde ufak bir açıklık sinyal zayıflamasını uçurabiliyor. Yalıtımın da iyi olması lazım. Daha iyi bilen arkadaşlar vardır eminim ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı