İnternet hat değerleri nasıl?

enescan648

Centipat
Daha fazla  
İnternet hat değerlerim bu şekilde fakat receive Power ve transmit Power başlarında - var bu neden olur ve nasıl çözebiliriz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-12-13-57-18-770_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-12-13-57-18-770_com.android.chrome.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 40
İnternet hat değerlerim bu şekilde fakat receive Power ve transmit Power başlarında - var bu neden olur ve nasıl çözebiliriz?

58 dow/ 15 up hızına sahipsin. SNR değerin vs. güzel, altyapından dolayı vs. kesinti yaşaman pek mümkün görünmüyor. Altyapına göre alabilecegin Max dow değeri 136, fakat kesintiler olabilir. Max 100'lük pakete geçiş yapmanızı öneriyorum.

Anlık jitter yükselmeleri de oluyor. Bazen 5 bazen 1 bazen bir anda 20-30lara çıkıyor jitter bu neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-12-15-11-42-675_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-12-15-11-42-675_com.android.chrome.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 19
Anlık jitter yükselmeleri de oluyor. Bazen 5 bazen 1 bazen bir anda 20-30'lara çıkıyor jitter bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Dostum kablolu şekilde ölçersen stabil oldugunu görürsün. Jitter değerinin, Wi-Fi ile baglandıgın için değişken olması normal ve 30'un altında oldugu sürecede sıkıntı yaratmaz. Bu kadar detaya girmene gerek yok. İnternetinde problem olsa söylerdik.

Anlık jitter yükselmeleri de oluyor. Bazen 5 bazen 1 bazen bir anda 20-30lara çıkıyor jitter bu neyden kaynaklanıyor olabilir ?
Kablolusuz bağlantı yerine kablolu bağlantı ile yapmak daha doğrudur. Kablolu bağlantıda yine Ping ve Jitter yükselmeleri, yoğunluk varsa ondan kaynaklı olabilir onun için saatleri kontrol et. Modem'in Türk Telekom'un default modemiyse o yapabilir. VDSL modem markası olarak bireysel tavsiyem Keenetic'dir. Bina içi tesisat yani senin RJ-11 jakının bağlı olduğu kablo ince telefon kablosuysa onu Nexans uç çakılmamış CAT-6 kablo al derim metreyi ölçerek. Elektrikçi CAT-6 kabloyu ek yapmadan döşeyecek. Elektrikçiler ek yapıyorlar kolayına kaçtığı için. Onun dışında hat değerlerin çok iyi. Ben 75-100mbps öneririm. Hız arttıkça SNR değeri düşebiliyor.

Geri
Yukarı