İnternet Hat Değerleri Sorunu

Tabiki anlatırım. Öncelikle herhangi bir elektrikçiden ihtiyacınız kadar CAT6 UTP kablo alıyorsunuz ve bir ucuna RJ11 soket taktırıyorsunuz. Kesinlikle RJ11 telefon soketi diye söyleyin. Bu kablonun içinde 4 çift kablo var toplamda 8 tane. Siz bu 2 kabloya o soketi taktıracaksınız. Mesela turuncu ve turuncu beyaza. Daha sonra kablonun diğer tarafını binanızda portların olduğu yere çaktıracaksın ve kabloyu eve kadar çekeceksin bu kadar basit.

Muhtemel sebebi budur diye düşünüyorum
Dediğim gibi tek temennim kalıcı bir şey olmaması.
Tabiki anlatırım. Öncelikle herhangi bir elektrikçiden ihtiyacınız kadar CAT6 UTP kablo alıyorsunuz ve bir ucuna RJ11 soket taktırıyorsunuz. Kesinlikle RJ11 telefon soketi diye söyleyin. Bu kablonun içinde 4 çift kablo var toplamda 8 tane. Siz bu 2 kabloya o soketi taktıracaksınız. Mesela turuncu ve turuncu beyaza. Daha sonra kablonun diğer tarafını binanızda portların olduğu yere çaktıracaksın ve kabloyu eve kadar çekeceksin bu kadar basit.
Çok çok teşekkür ederim. Duruma şöyle bir bakacağım geçmez olursa dediğinizi yaparım.

Siber saldırıyla alakası yok. Ankastrede bulunan bir parça var adını unuttum regletti (reglet değilmiş baktım şimdi) sanırım. O eskiyince aynen böyle oluyor. Ekip çağır durumu anlat. Ben Turknet kullanmama rağmen TTNet ekibi gelip o parçayı değiştirdi. Hız 60'a düşmüştü tekrar 90'a çıktı.

Siber saldırıyla alakası yok. Ankastrede bulunan bir parça var adını unuttum regletti (reglet değilmiş baktım şimdi) sanırım. O eskiyince aynen böyle oluyor. Ekip çağır durumu anlat. Ben Turknet kullanmama rağmen TTNet ekibi gelip o parçayı değiştirdi.
Kroneler eskise hat değerleri yavaş yavaş düşer ancak bu arkadaşta direk düşmüş ve bayada düşmüş. Ayrıca Türknet Türk Telekom altyapısı altında hizmet verdiği için o tür şeylere tabikide Türk telekom bakması gerekir.

Kroneler eskise hat değerleri yavaş yavaş düşer ancak bu arkadaşta direk düşmüş ve bayada düşmüş. Ayrıca Türknet Türk Telekom altyapısı altında hizmet verdiği için o tür şeylere tabikide Türk telekom bakması gerekir.
Yavaş yavaş düşmüş zaten modemi aç kapa yaptıkça düzeliyormuş artık düzelmemeye başlamış. Bende aynısını yaşadım. TTNet yaptı derken parça değişecek şu yapılacak elektrikçi çağırın demediler yani, masraf çıkartmadan önce bunu bir denesin.

Hocam sıfır kronelermi taktılar?
Sıfır mı kullanılmış mı bilmiyorum maalesef. Benim sorunum modeme 90 gelirken fişi çekip takıyordum 50 oluyordu, çekip takıyordum 70 oluyordu, öyle öyle 90a getirip sabitliyordum. Daha sonra ne kadar çekip taksamda hız değişmedi. Destek kaydı açtım gelip bunu değiştirdiler şu an ne kadar çekip taksamda 90 Mbit değişmiyor. Şimdi aklıma geldi bana yağmurdan sonra altyapı suyla doluyor ondan da hız düşüyor böyle demişlerdi. Kar sonrası su dolmuş olabilir bilmiyorum doğru mu söylediler. Sen yinede o parçayı değiştirmelerini iste.

Daha önce maksimum bir ya da iki kere yaşamışımdır. Ondada sanırsam modem buga giriyordu fabrika ayarına döndürünce düzeliyordu.
Tabii ki de masraf çıksın istemem o yüzden düzelmesini bekliyorum şuan.
Türknet Online İşlemlere yazmamam da korkumdan dolayı acaba daha mı kötü yaparlar diye hız düşürmesi falan. Çünkü nasıl diyeyim altyapım 66mbps fakat ben 75'lik pakete geçtiğimde çok güzel bu değeri karşılıyorum. 6 aydan uzun bir süredir böyle yanlış anlamayın.
Sıfır mı kullanılmış mı bilmiyorum maalesef. Benim sorunum modeme 90 gelirken fişi çekip takıyordum 50 oluyordu, çekip takıyordum 70 oluyordu, öyle öyle 90a getirip sabitliyordum. Daha sonra ne kadar çekip taksamda hız değişmedi. Destek kaydı açtım gelip bunu değiştirdiler şu an ne kadar çekip taksamda 90 Mbit değişmiyor. Şimdi aklıma geldi bana yağmurdan sonra altyapı suyla doluyor ondan da hız düşüyor böyle demişlerdi. Kar sonrası su dolmuş olabilir bilmiyorum doğru mu söylediler. Sen yinede o parçayı değiştirmelerini iste.
Yaşadığımız sorun aynı ise online işlemlere yazmamı önerirmisiniz. Ve ne yazmalıyım hat değerlerindeki kıyaslamayı paylaşmam yeterli olacak mıdır ?

Daha önce başıma geldi ankastrede sorun var ekip istiyorum de yönlendirirler.
Dostum iki kez arıza kaydı bıraktım. Saha ekipleri santralden binaya kadar olan kabloda sorun bulamıyor. Arızayı müşteri kaynaklı "müşteri sorumluluğundadır" bulup gidiyor. Bugün internet 20 kere koptu eski değerlerim yerine geldi 1 saat boyunca tekrar koptu ve bozuldu belli bir parçada sıkıntı olduğu belli ne yapmam gerekiyor ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı