İnternet hattında paket kaybı olup olmadığını anlama

Hattinizda paket kaybı gözükmüyor SNR Margin değeriniz biraz düşük. Servis sağlayıcınıza başvurup hızınızı 40 Mbps e düşürtün. SNR Margin değeriniz yükselecek daha stabil hatta sahip olacaksınız.
Paket kaybı dediğimiz olay bazı modemlerde CRC bazılarında Hatalar(pkt) vb şeklinde olur. Ha hattiniz çok kopma yaşıyorsa bu değer her modem resetlendiginde/internet gidip geldiğinde sıfırlanır. O yüzden belki bu ekte 0 gözüküyor olabilir.
Servi sağlayıcısına sizin dediğinizi söylesem yaparlar mı yani? Biz yapamayız, edemeyiz gibi şeyler söylerler mi?

Bu arada şöyle bir şey var. Benim altyapı Maksimum 70 Mbps'e kadar destekliyor. Geçenlerde internetim kopmuştu firma ile görüştüm, yaptılar. Eskiden hız testi yapınca 60-70 Mbps hız çıkıyordu o günden sonra hız 50'leri görüyor en fazla. Firmaya sorduğumda biz herhangi bir şey yapmadık diyor. Hatta modemin içine girdiğimde de eskiden 70'ti, şu an 50-55 civarı gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servi sağlayıcısına sizin dediğinizi söylesem yaparlar mı yani? Biz yapamayız, edemeyiz gibi şeyler söylerler mi?

Bu arada şöyle bir şey var. Benim altyapı Maksimum 70 Mbps'e kadar destekliyor. Geçenlerde internetim kopmuştu firma ile görüştüm, yaptılar. Eskiden hız testi yapınca 60-70 Mbps hız çıkıyordu o günden sonra hız 50'leri görüyor en fazla. Firmaya sorduğumda biz herhangi bir şey yapmadık diyor. Hatta modemin içine girdiğimde de eskiden 70'ti, şu an 50-55 civarı gözüküyor.
Hızınızı düşürmüşler. Durumu belirtin ve yükseltilmesini isteyin. Hangi firma? Eğer ki kopma falan olmuyorsa hızı düşürmeye gerek yok.

Firma Netspeed. Geçenlerde hız mı düşürdünüz gibi bir şey dedim, biz müdahale etmedik hız düşürmedik dedi ama onlar yaptı yani kim yapacak başka. Eskiden bazen kopma oluyordu, internet gidiyordu 5-10 dk sonra geliyordu tekrar. Acaba bu tür şeyler oluyor diye mi ufak bir hız düşürmesi yaptılar?

@Abu! benim internetimde böyle o hata kısmı bu gibi durumlara yükseldiğinde google giriş yapamıyorum. İnternet saçmalıyor kaç defa arıza kaydı oluşturdum kaç defa ekip geldi hat değerlerimin iyi olup ya gittiler yada sistemden direk arıza otomatik düştüğünü söylediler. Çıldırmak üzereyim problemime daha çözüm bulamadım :S Modem firması servis sağlayıcısından diyor ama Türk Telekom bizlik birşey değil diyor iki ara bir derede kaldım :S

Dosya Ekleri

• ping.png
    ping.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 63
  • 06.05.2019.jpg
    06.05.2019.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 72
@Abu! benim internetimde böyle o hata kısmı bu gibi durumlara yükseldiğinde google giriş yapamıyorum. İnternet saçmalıyor kaç defa arıza kaydı oluşturdum kaç defa ekip geldi hat değerlerimin iyi olup ya gittiler yada sistemden direk arıza otomatik düştüğünü söylediler. Çıldırmak üzereyim problemime daha çözüm bulamadım :S Modem firması servis sağlayıcısından diyor ama Türk Telekom bizlik birşey değil diyor iki ara bir derede kaldım :S
Dostum hat kaybın çok yüksek. SNR Margin değerlerin o kadar kötü olmamasına rağmen. Yeni konu aç oraya etiketle beni ceza yemeyelim.
Firma Netspeed. Geçenlerde hız mı düşürdünüz gibi bir şey dedim, biz müdahale etmedik hız düşürmedik dedi ama onlar yaptı yani kim yapacak başka. Eskiden bazen kopma oluyordu, internet gidiyordu 5-10 dk sonra geliyordu tekrar. Acaba bu tür şeyler oluyor diye mi ufak bir hız düşürmesi yaptılar?
Evet. Kopmasın diye düşürmüşler. Hattında sıkıntı yoksa bence şu anlık müdahale etme. İstiyorsan belirt durumu hızını yükseltsinler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı