İnternet hız değerleri berbat

Melihhhhhh

Yoctopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Altyapım çok kötü zaten bunu biliyorum fakat aldığım değerler anormal derecede çok kötü. Eve gelip bakmalarına rağmen çözemediler. Modem değiştirdiler. Kendi cihazlarına 24 Mbps geliyor fakat ben Speedtest yapınca 12 Mbps ve 0.6 Mbps Upload'ı geçmiyor hiçbir şekilde ve sabit kalıyor öyle. Aşırı derecede sıkıntı var. Sürekli modem resetlemek zorunda kalıyorum. Bir süre sonra tıkanıyor internet. Yapabileceğim bir şey var mı? Önerisi veya bilgisi olan varsa? Çok teşekkür ederim şimdiden.

resim_2024-04-10_140317092.png

İyi günler arkadaşlar. Altyapım çok kötü zaten bunu biliyorum fakat aldığım değerler anormal derecede çok kötü. Eve gelip bakmalarına rağmen çözemediler. Modem değiştirdiler. Kendi cihazlarına 24 Mbps geliyor fakat ben Speedtest yapınca 12 Mbps ve 0.6 Mbps Upload'ı geçmiyor hiçbir şekilde ve sabit kalıyor öyle. Aşırı derecede sıkıntı var. Sürekli modem resetlemek zorunda kalıyorum. Bir süre sonra tıkanıyor internet. Yapabileceğim bir şey var mı? Önerisi veya bilgisi olan varsa? Çok teşekkür ederim şimdiden.

Eki Görüntüle 2164629

Ankastreden evine kadar gelen kabloyu yenilemen gerek. O zaman düzelebilir.

Hat ve sinyal zayıflaması aşırı yüksek, modeme gelen DSL kablosunu daha önce değiştirdiniz mi?

Bir de buradan altyapınızı sorgulayabilir misiniz?
hocam yıllardır direkten gelen kabloyu kullanıyoruz sadece uç kısmı geçen değiştirildi fakat herhangi bir değişiklik yok 2 yıldır bu şekilde yıldırım çarpması sonucu yanma olmuştu modemde bize gelen portun bağlı olduğu portta arıza var değişmesi gerekiyor diyorlar fakat 2 yıldır bir aksiyon yok türknete geçtim geçen hafta malesef altyapı aynı olduğu için değişen bir olay yok ping loss hat safhada oyun oynamak imkansız

Ankastreden evine kadar gelen kabloyu yenilemen gerek. O zaman düzelebilir.
belki olabilir hocam hiç değişmedi o da 7-8 senedir aynı şekilde

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-10_143903583.png
    resim_2024-04-10_143903583.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı