Internet hız problemi

Juetra

Centipat
Herkese merhabalar. Bulunduğum bölgede fiber, VDSL mevcut olmadığı için ADSL internet kullanıyorum. Ancak 10 Mbps hız alırken birden 3-4 mpbs ye düştü. Arıza kaydı oluşturdum ev içi tesisat kaynaklı olduğunu söylediler. Modemdeki değerleri resim olarak yüklüyorum tam olarak anlamadığım için. Gerçekten ev tesisatı ile ilgili sorun mu yoksa santralden hızı mı düşürdüler anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
5AD5D252-E05E-46BE-BDF2-0B50AE8CAF78.png
5AD5D252-E05E-46BE-BDF2-0B50AE8CAF78.png

Hatta alabileceği maksimum hız 10 Mbps gözüküyor.
Hat zayıflama değerin çok yüksek. Modemi aç-kapa ve CRC değerini gözlemle.
Açıp kapattım kaç defa resetledim firmware güncel zaten ne yaptıysam düzelmedi. Birden bu hale geldi . Arıza kaydı oluşturuyorum. Gelen ekip hat normal ev içi tesisatla alakalı dedi gitti . Farklı modem ile de sonuç aynı 3 gündür bununla uğraşıyorum hala düzeltilmedi
şuan istanbuldayım 2 saatir turktelekom ile uğraşıyorum modem gidiyor geliyor 24 mbps olan interim 1 mbps şuan
Ben 10 mpbs alıyordum normalde ama şuan 3-3.5 alıyorum birden böyle oldu ve gelen elip iç tesisat ile ilgili sorun dedi gitti . Çözüme kavuşturabildiniz mi ?

Dostum iç tesisatlık bir sorun değil gibi ama denemek için ankastrenin yanında kısa bir kablo ile direk modeme bağlayabilirsin. Eğer orada da 4 Mbps gözükürse ISS sınırlama koymuş demektir.
bugün gelen servis elemanları bir cihaz bağladı oradaki kabloya pos cihazı gibi birşey hatta hat değerleri 14 mpbs çıktı normal sorun iç tesisat kaynaklı dedi ve gitti
Anlamadığım nokta şu hatta 10 mpbs sinyal gelirken modeme neden 4 mpbs olarak iletiyor müşteri hizmetleri hiç bir işe yaramıyor sadece arıza kaydı oluşturuyorlar o kadar
Hattın 10 gözüküyor, tesisat kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Servis sağlayıcısı sınırlama koymuş olabilir mi ? Farklı modemle denedim sonuç yine aynı. Ancak sınırlama koysalar hat değerinin 10 mpbs yerine 4 olması gerekmez mi ?
hayır çözemedim 2 saat önce ne oldu
Ben 3 gündür uğraşıyorum hala çözüm yok maalesef

Son düzenleme:
Aynı sorun benim de başıma geldi. Bağlantı hızım 35 Mbps, çeşitli nedenler nedeniyle İstanbul'a gitmiştim, 1 aylığına. Döndüğümde hızım 25 Mbps idi. Umursamadım ilk başta, bir süre böyle kullandım. Ramazan bayramı tatili dönüşü hızım 16 Mbps olarak değişmişti. Müşteri hizmetlerini aradım. Arıza kaydı oluşturdular. Telefonuma mesaj geldi, sorun çözüldü diye. Ne olduysa internet hızım çok ciddi şekilde yavaşladı. Tekrar hız testi yaptığım zaman hızın 4 Mbps olduğunu gördüm. Ertesi gün tekrar aradım müşteri hizmetlerini, sorunu çözmezlerse taahhütümü yenilemeyeceğimi söyledim. 2 ay sonra doluyor. Abartısız söylüyorum 15 dakika içinde kapı çaldı. Servis geldi, önce ev tesisatına sonra sokakta bulunan kutuyu kontrol ettiler. Ne yaptılar ise hızım tekrar 35 Mbps oldu.

Aynı sorun benim de başıma geldi. Bağlantı hızım 35 Mbps, çeşitli nedenler nedeniyle İstanbul'a gitmiştim, 1 aylığına. Döndüğümde hızım 25 Mbps idi. Umursamadım ilk başta, bir süre böyle kullandım. Ramazan bayramı tatili dönüşü hızım 16 Mbps olarak değişmişti. Müşteri hizmetlerini aradım. Arıza kaydı oluşturdular. Telefonuma mesaj geldi, sorun çözüldü diye. Ne olduysa internet hızım çok ciddi şekilde yavaşladı. Tekrar hız testi yaptığım zaman hızın 4 Mbps olduğunu gördüm. Ertesi gün tekrar aradım müşteri hizmetlerini, sorunu çözmezlerse taahhütümü yenilemeyeceğimi söyledim. 2 ay sonra doluyor. Abartısız söylüyorum 15 dakika içinde kapı çaldı. Servis geldi, önce ev tesisatına sonra sokakta bulunan kutuyu kontrol ettiler. Ne yaptılar ise hızım tekrar 35 Mbps oldu.
Bende aradım az önce hem iss değiştireceğimi hemde btk ya başvuracağımı ilettim tekrar arıza kaydı oluştudular bakalım göreceğiz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı