İnternet Hız sorunu

4ristocrat

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar benim internet Download'ım neden düşük? Şimdi Millenicom'dan 35MB sınırsız kotasız internetim var. İlk zamanlar 30 25MB civarlarında hız alıyordum ama artık 5 gündür hızım 5MB-0.5MB arası internet alıyorum. Millenicom'a yazdım sistemde arıza görünmemektedir diyor. Arıza kaydı oluşturmaya çalışınca da aynısını diyor. Şimdi sorun bende mi? Bende ise daha önce 30 MB alabiliyorken birden daha düşmesinin benimle bir alakası olabilir mi? Modem'im mi eski acaba? Modem modeli: Huawei HG630A. Altyapı da mı sıkıntı var? Millenicom sitesinden altyapı testi yapınca şunu diyor:
Alabileceğiniz Hız: 77 Mbps
Bu değer evinizle santral arasındaki hattın maksimum fiziksel kapasitesini ifade ediyor. Gerçek kullanım sırasında bu maksimum kapasiteyi kullanmanız her zaman mümkün olmayabilir.

Yani yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur iyi günler.

Dosya Ekleri

• hız testi.png
    hız testi.png
    85,6 KB · Görüntüleme: 41
  • hız testi 2.png
    hız testi 2.png
    85,7 KB · Görüntüleme: 36
Altyapın 77 MBPS destekliyor ise neden gidipte 35 MBPS olan paketi satın aldın ki? Neyse. Whatsapp üzerinden bile müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsun ben olsam bir iletişime geçerdim.

Dünya genelinde internet hızında bir düşüş var. Benim internet hızım 16 mbps iken son günlerde 5-8 arasına kadar düştü. Ama tamamen bundan kaynaklanıyor diyemeyiz başka bir şey de olabilir.

Altyapın 77 Mbps destekliyor ise neden gidipte 35 Mbps olan paketi satın aldın ki? Neyse. WhatsApp üzerinden bile müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsun ben olsam bir iletişime geçerdim.

Ulaştım sorun görünmüyor dediler hız testi fotoğraflarını attım cevap vermediler. Bun olaydan 4 gün önce de aynı düşüş oldu yazdım bana 1 gün sonra cevap verdiler. Cevaba karşılık tekrar yazdım yine aradan 1 gün geçti cevap yazdılar.
Modem arayüzü üzerindeki hat değerlerini paylaşmalısın.
Hat Değerine nereden bakıldığını bulamadım. Tarif edebilir misin?
Dünya genelinde internet hızında bir düşüş var. Benim internet hızım 16 mbps iken son günlerde 5-8 arasına kadar düştü. Ama tamamen bundan kaynaklanıyor diyemeyiz başka bir şey de olabilir.
Benim netimiden 35 ten 20 ye falan düşse sorun etmemde 0.56 lara düşüyor :(
Modem arayüzü üzerindeki hat değerlerini paylaşmalısın.

Galiba bu.

Hat standardıVDSL
Kanal türü​
Hızlı
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s)35839
Yukarı yönde hat hızı (kbit/s)6131
Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 29
Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 32.6
Aşağı yönde hat zayıflaması (dB)7.4
Yukarı yönde hat zayıflaması (dB)3.7
Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV)14.1
Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV)8.3
Aşağı CRC5
Yukarı yönde CRC1
Aşağı FEC4
Yukarı yönde FEC0

Son düzenleme:
Hat değerleriniz gayet iyi gözüküyor. Dedikleri gibi 77 belki olmaz ama 65 70 Mbps'leri bile görebilirsiniz aslında. Hala sorun yaşıyorsanız arıza kaydı oluşturtmakta ısrar edin.
Maalesef kayıt oluşturamıyorum bi sorun gözükmemektedir diyor. Whatsapp tende yazdım ama cevap vermediler :(

Dosya Ekleri

• Teknik destek.png
    Teknik destek.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı