İnternet hız sorunu

proarc

Hectopat
Yer
Beykikdüzü/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar;
ssssss.png

Türknet'i aradık bize 35 mbit verebileceklerini söylediler. Tamam dedik bağladılar 6 mbit aldık ve her gün arıza kaydı oluşturduk her seferinde müşteri kaynaklı sorun dendi. Modem değiştirdik ondan 11 mbit aldık. Bir de elektrikler kesilmişti, geldiğinde hız 10 mbit oldu üstüne online işlemlerden statik ip paketini aldık 3 gün içinde aktif olacağını öğrenince iptal ettik ve hızımız yine 6 mbit'e düştü. Şimdi benim sormak istediğim yeni kablo çektirsek sorunun düzelme olasılığı nedir? Yani eve gelen kabloda yıpranma veya eskime gibi sorunlar olabilir mi? Ev sahibine sorduğumuzda ben 35 mbit alıyordum 5 ay önce dedi. Sorun bizdeyse neyden kaynaklanabilir?
Not: 11. kattayız

Anlattığın olay başıma geldi. Türk Telekom kullanıyorum hızım 16 Mbps. Bir gün yaptığım hız testinde hızımın düştüğünü görünce hemen müşteri hizmetlerini aradım, arıza kaydı oluşturuldu. Bir kaç gün geçmeden teknisyen geldi. İlk önce binaya gelen hattın hızını ölçtü, gayet normaldi. Daha sonra modeme gelen kablo üzerinden hız testi yaptığında hızımın düşük olduğu anlaşıldı, ardından kabloyu kontrol ettiğinde kablonun deforme olduğunu tespit etti. Kabloyu onardıktan sonra yaptığı hız testinde ise almam gereken hızı aldığımı gördüm. Sana denilenin sebebi sanırım gelen teknisyen binaya hattını kontrol edip bir sorun olmadığını tespit etmesinden dolayı kullanıcı hatası demiş olabilir. Bu konuda yetkili birisine eve gelen hattı kontrol ettirebilirsiniz. Çıkan sonuca göre ne yapıp yapmayacağına karar verebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı