İnternet hızı 100 Mbps'e sabit

okkymnc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller.

Dün itibarıyla 1 Gbit internet alabiliyorum ama kullanamıyorum internet hızım 100 Mbit'e sabitlenmiş vaziyette Speed duplex ayarlarından da denedim çözüm olmadı.
Anakart B450M S2H F63b BIOS sürümüne güncelledim az önce kablom da CAT6 mı neyse ondan işte. İnternet hızım da 92 Mbit falan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3,9 KB · Görüntüleme: 114
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    18 KB · Görüntüleme: 128
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi sosyaller.

Dün itibarıyla 1gbit internet alabiliyorum ama kullanamıyorum internet hızım 100 Mbit'e sabitlenmiş vaziyette Speed duplex ayarlarından da denedim çözüm olmadı.
Anakart B450M S2H F63b BIOS sürümüne güncelledim az önce kablom da CAT6 mı neyse ondan işte. İnternet hızım da 92 Mbit falan.
Anakartın internet sürücüsünü yüklediyseniz 1Gbps destekliyor.
Modemden bilgisayara CAT6 kablo kullanıyor olabilirsiniz fakat binanızda kullanılan kablo düz CAT5 olabilir.
Ayrıca modeminizin 1Gbps desteklediğinden emin misiniz?

Son düzenleme:
Merhaba iyi sosyaller.

Dün itibarıyla 1gbit internet alabiliyorum ama kullanamıyorum internet hızım 100 Mbit'e sabitlenmiş vaziyette Speed duplex ayarlarından da denedim çözüm olmadı.

Modeminiz veya routeriniz 100Mbit destekliyor demek ki. Modeminizi değiştirin veya 1gbit destekleyen router alın.

1655214197852.png

Mbps veya Gbps yazmak yerine, MB veya GB yazan arkadaşlar ne yaşıyor? GB yazdıktan sonra silip "G" yazmış. Şaka gibisiniz. Böyle bir kullanım maalesef gerçek dışıdır.

Öte yandan sorunun kaynağı ya kablo ya da modem tarafında LAN kısmı 100Mbps destekliyordur.

Mbps veya Gbps yazmak yerine, MB veya GB yazan arkadaşlar ne yaşıyor? GB yazdıktan sonra silip "G" yazmış. Şaka gibisiniz. Böyle bir kullanım maalesef gerçek dışıdır.

Öte yandan sorunun kaynağı ya kablo ya da modem tarafında LAN kısmı 100Mbps destekliyordur.
Buyrun, düzelttim. Düzgün üslupla uyarmak varken böyle yazmanızı hiç hoş bulmadım.

problem binada olamaz çünkü abim alıyor öte yandan modem problemli de diyemezsiniz çünkü diğer LAN ları da denedim ve olmadı başka kablo da denedim hepsini denedim aynı modemden abim 1Gbit alabiliyor
Anakartın internet sürücüsünü yüklediyseniz 1Gbps destekliyor.
Modemden bilgisayara CAT6 kablo kullanıyor olabilirsiniz fakat binanızda kullanılan kablo düz CAT5 olabilir.
Ayrıca modeminizin 1Gbps desteklediğinden emin misini

Geri
Yukarı