İnternet hızı 14Mbps olmasına rağmen indirme hızı saniyede 1.8 MB

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, çok tuhaf bir olay yaşandı. Benim indirme hızım genelde saniyede 800KB civarı. Yaklaşık 1 haftadır kendi kendine gerek Steam olsun gerek Google olsun indirme hızım saniyede 1.8MB. Sizce bunun sebebi nedir? İyi bir olay tabii ki ama internet hızım 12-15 Mbps arası bir şeyken bu nasıl mümkün olabiliyor?

Alakasını çözemedim hocam. Bu Mbps ile Mb/s arasındaki farkı çoğu kişinin bilmediğini ve karıştırdığını söylemek istemiştim.
Yanlız Mbps ile Mb/s aynı şey, farklı olan MB/s. Mbps ve Mb/s bit cinsinden, MB ise byte cinsinden yazılır. Aradaki fark buradan ortaya çıkıyor zaten. 1byte, 8bittir. 16Mb'it' = 2MB'yte'.

Yanlız Mbps ile Mb/s aynı şey, farklı olan MB/s. Mbps ve Mb/s bit cinsinden, MB ise byte cinsinden yazılır. Aradaki fark buradan ortaya çıkıyor zaten. 1byte, 8bittir. 16Mb'it' = 2MB'yte'.
Karıştırmış olabilirim. Olmuş olabilir. Her şeyin doğrusunu her zaman hatırlayacağım diye bir şey yok. Neticede biz de insanız.

MB/s ile Mb/s'yi karıştırıyorum arada ama yine neticede dediğim noktaya geliyoruz yine.

Karıştırmış olabilirim. Olmuş olabilir. Her şeyin doğrusunu her zaman hatırlayacağım diye bir şey yok. Neticede biz de insanız.
Katılıyorum. Fakat en azından bu tarz olaylar sonrası mesajınızı güncellerseniz veya hakkınız yoksa moderatore güncellemesi için rapor oluşturursanız, gelecekti potansiyel ziyaretçiler yanlış bilgi edinmemiş olur.

Geri
Yukarı