İnternet hızı 770Mbps çıktı

Hız dediğin asıl böyle olur.

Ekran görüntüsü 2022-05-13 142711.png

Hızlar normale döndü bende.
Bence reklam amaçlı yapıldı, yüksek tüketim yapan kullanıcılara 1 günlüğüne böyle hızların da olduğunu göstermek ve paketlerini yükseltmesini sağlamaktı amaç. (Bence)
Ama böyle bir işe girişecek olsalar muhtemelen 20 upload falan verirlerdi. 1000 çok :)

Bu bir satış politikası. Farklı tarifeler üzerinden çeşitlendiriyorlar kazançlarını katlıyorlar. Yoksa Gigabit hız vermenin maliyeti 100 Mbps hız arasında kayda değer bir fark yok. Bunu Türknet’in Ceo’suda söyledi. Belki deneme yapıyorlardır bilinmez ama günümüz şartlarında 100 Mbps altında hızlar kabul edilecek gibi değil.
Yahu madem öyle neden bu kadar düşük internet hızı. Tamam, bakınız fiyatlandırma yapabilirler, tarife çeşitliliği yapabilirler ama bu kadar az interneti de bu kadar pahalıya satmasınlar. Dünya 500Mbps, 1Gbps ile uğraşıyor (yanlış bilmiyorsam Kanada'da 2021 ilk çeyreğinde 2Gbps altyapı döşendi) bize hâlâ 100 ve 200Mbps lüks geliyor.

Yahu madem öyle neden bu kadar düşük internet hızı. Tamam, bakınız fiyatlandırma yapabilirler, tarife çeşitliliği yapabilirler ama bu kadar az interneti de bu kadar pahalıya satmasınlar. Dünya 500Mbps, 1Gbps ile uğraşıyor (yanlış bilmiyorsam Kanada'da 2021 ilk çeyreğinde 2Gbps altyapı döşendi) bize hâlâ 100 ve 200Mbps lüks geliyor.
Bizim ülkemizin suyundanmıdır toprağındanmıdır bilemedim. Sürekli ve her konuda global dünyayı geriden takip ediyoruz. Yahu altı üstü internet çok farklı birşeyle gelin demiyoruz karşımıza taklit edin en azından o da yok. Bu konuda Türknet’i tebrik ediyorum hep ilkleri yapıyorlar. Taahhütsüz ve kotasız internetide Türknet yaptı ve bunu sürekli dile getirdi. Diğer İSS’lere gelecek olursam tamamen işgüzarlar başka bir tabir bulamıyorum onlara.

Kablosuz Wifi 6 5Ghz testim. İyi değerlendirin. Yakın zamanda vana kapanır.

Dosya Ekleri

• D6FE21CB-97CF-4D0E-B3EB-780DD4EC38CC.jpeg
    D6FE21CB-97CF-4D0E-B3EB-780DD4EC38CC.jpeg
    44,3 KB · Görüntüleme: 32
1652532601507.png

Bende de bir gündür sürekli böyle. Sebebini hala anlayamadık müşteri hizmetleri sorun yok diyor bilgisayarcı sıfır modem getirdi kablo değiştirdik hala aynı durum. Türk Telekom büyük pişmanlıktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı