İnternet Hızı Aniden Değişiyor

erm1sh

Kilopat
Yer
Bilecik,Bozüyük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle iyi forumlar. Yaklaşık 2 veya 3 gündür sürekli internetimin fabrika ayarlarını sıfırlamak zorunda kalıyorum, çünkü hiçbir yere bağlanmıyor. Bazen çok hızlı, bazen de hiç bağlantı yok. Modemin DSL ve ınternet ışıkları yanıyor, yani bağlantı var fakat ben internet sitelerine bağlanamıyorum. Pingimin yüksek olmasından şüpheleniyorum ama bazen Chrome'da "DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET" veya "DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN" hatalarını alıyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim?

Not: Üç gün içerisindeki hız testlerimin ortalama sonucu:
Ping: 66MS
Download: 6.99 Mbps
Upload: 0.33 Mbps

Öncelikle iyi forumlar. Yaklaşık 2 veya 3 gündür sürekli internetimin fabrika ayarlarını sıfırlamak zorunda kalıyorum, çünkü hiçbir yere bağlanmıyor. Bazen çok hızlı, bazen de hiç bağlantı yok. Modemin DSL ve ınternet ışıkları yanıyor, yani bağlantı var fakat ben internet sitelerine bağlanamıyorum. Pingimin yüksek olmasından şüpheleniyorum ama bazen Chrome'da "DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET" veya "DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN" hatalarını alıyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim?

Not: Üç gün içerisindeki hız testlerimin ortalama sonucu:
Ping: 66MS
Download: 6.99 Mbps
Upload: 0.33 Mbps
Altyapıdan kaynaklanabilir ama bu kadar uzun sürmez sanırım. Kabloların da belki zarar görmüş olabilir. Önceki evimde kutudan kendim kablo çekmiştim ve bağlantı noktası kablolar birbirinden biraz ayrılmıştı. Sürekli modem ısınıp resetliyordu. Bağlantını kontrol et olmazsa servis sağlayıcını ara evine gelip kontrol etmelerini iste.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı