İnternet Hızı sürekli değişiyor

Ömer Sait

Decapat
Daha fazla  
İnternet Hızım sürekli değişiyor. En yüksek olduğu değer 28 Mpbs ve sıkça durduğu değer 10-20 Mpbs arasında. Bazı günler 22-25 arası gösterirken bazı günler 5-10 gösteriyor. Bunun nedeni ne olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

AKK kalktıktan sonra ülke genelinde hız düşüşü yaşanıyor. Çevrenizdeki internet kullanımı bağlı olarak hızınızın değişmesi normal.

Türk Telekom kullanıyorsanız Port değişimi talep edin ''ki'' arz talep hemen gerçekleştiriyorlar. Gerci benimde vardı geçen gün aynı sorun hız belirli saatler arasında değişiyordu. Aradım durumu izah ettim port değiştirdiler sorun kökten çözüldü. ( Ev telefonu internet Toplam ödediğim fatura aylık 400 TL ) belki müşteriyi ellerinden kaçırmak istemediler.

İnternet Hızım sürekli değişiyor. En yüksek olduğu değer 28 Mpbs ve sıkça durduğu değer 10-20 Mpbs arasında. Bazı günler 22-25 arası gösterirken bazı günler 5-10 gösteriyor. Bunun nedeni ne olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.
Modeme gelen hız nedir.

Netspeed ve TurkNet kullanıyorsan normal bir durum, İnternet prizi aldım, yalın İnternet kullanıyorum ankastre kutusundan gelen siyah dış hat kablosunu çelik kapının üst kısmından açtığım delikten eve soktum ucunu da aldığım İnternet Cat-3 prizine bağladım dolabın arkasına sakladım, 6 liraya da bugün S-link marka telefon hat kablosu aldım eski yamalı kesik kablodan kurtuldum şuan kendimden kaynaklı hız kaybı yaşamıyorum 30 Mbit alabiliyorum, bozulduğu zaman artık söküp uğraşmıyorum en güzel yanı o çünkü benden kaynaklı sorun olmadığından artık %100 emin olacağım. Sana da tavsiye ederim 22'den 30 Mbit'e çıktı, 2 tarafta da sorun olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı