İnternet hızı düşükse iptal etme

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
18 Ocak 2022.

Bugün yayımlanan Resmî Gazete ile birlikte...
...Aboneler, hangi işlemlerinin taahhüde aykırılık oluşturacağı konusunda şeffaf bir şekilde bilgilendirilecek. Aboneye duyurulan internet hızının sağlanamaması halinde, vatandaşımız ceza ödemeden sözleşmeyi fesih edebilecek.

Kaynak: Artık İnternette Hız Yoksa Cayma Bedeli de Yok

• Bu habere göre 100 Mbps anlaştığım internet paketi eğer 99 Mbps gelirse cayma bedeli ödemeksizin paketi iptal edebiliyor muyum?

• Diyelim ki böyle veya böyle değil, 100 Mbps'lik internet 75 geliyor diyelim. Sonuç olarak iptal edilecek olsa bu süreç nasıl olacak? Müşteri temsilcisini arayıp internet hızım bu kadar, cayma bedeli ödemeden iptal etmek istiyorum deyip iptal mi edeceğim?

• Paket iptali için ne kadar zaman boyunca internetimin anlaştığım hızdan düşük gelmesi gerekiyor? Çünkü iptal etmek istediğimde operatör kanıt istese, normalde yavaş gelen internetim o an hızlı gelse paketi iptal edemeyecek miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Paket alırken size "100 Mbps internet veriyoruz" demiyorlar. "100 Mbps'e kadar internet veriyoruz" diyorlar. Yayımlanan kararnamenin bir işe yarayacağını sanmıyorum.

Şu anlık attığın haberi inceleyecek vaktim yok fakat eğer %70'ten daha düşük hız veriyorsa iptal etme hakkın var ve ayrıca arkadaşların dediği doğru düzgün okuman gerek bazı şeyleri 100 Mbps'ye "kadar" yazmış ise yapacağın bir şey yok.
Tabii 4 5 Mbps'den söz etmiyorsak.

Yeni konular

Geri
Yukarı