İnternet hızı gece düşüyor

Meggy

Kilopat
Akşamları 19: 30 itibariyle yaşadığım sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum lütfen çözümüm olur musunuz? Hat değerlerim gayet iyi aşağıda da resmi paylaşıyorum sizlerle. Arıza kaydım oluşturuldu ve ertesi günü sorununuz çözülmüştür anlık bir sorun olduğunu belirtiyorlar. Tekrardan sorun yaşadığımı belirttim modem kaynaklı deniliyor. HG658 V2 modem kullanıyorum ve başka Huawei modem ile de denedim. Akşam 19:30'dan sonra bu hızda azalma oluyor. 90 Mbit değer alırken 5 Mbit'e düşüyor. Oyun oynanmıyor internet erişimi sağlayamıyorum. Statik IP mi almam gerekiyor? Aynı IP havuzundan bağlanıyoruz diye geceleri sorun mu yaşıyorum acaba? Aynı modem ile ADSL kullanınca sorun yaşamıyordum ve 1 hafta öncesine kadar VDSL kullanırken aynı hizmette sorun yaşamıyordum. Yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

Screenshot_28.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Millenicom firmasından hizmet alıyorum 09.12.2019 itibariyle. Çok mağdur durumdayım ya evime gelmeden kontrol sağlamadan modem diyorlar. Modem ile olsa sabah çalışıyor gece mi bozuluyor bu modem ?
Deneyebileceğiniz bir modem yok mu ? Arkadaşınızdan yada komşunuzdan falan alabileceğiniz. Yaparlar inanırım. Başından savmak için herşeyi yaparlar. Ancak başka bir modemle denerseniz ancak böyle anlayabilirsiniz sorunun modemden mi değil mi diye ?

Deneyebileceğiniz bir modem yok mu ? Arkadaşınızdan yada komşunuzdan falan alabileceğiniz. Yaparlar inanırım. Başından savmak için herşeyi yaparlar. Ancak başka bir modemle denerseniz ancak böyle anlayabilirsiniz sorunun modemden mi değil mi diye ?
Farklı bir modemle denedim de yine aynı akşam 19:30'dan sonra hız düşüyor. Paket kayıpları oluyor loss sorunu yaşıyorum CS:GO'da. Modemle alakası olamaz 19:30'dan sonra mı bozuluyor bu modem ?
Sizce akşam itibariyle hızımın düşmesinin çözümü nedir ? Herkes yoğun olarak kullanım sağlıyor bende bu yüzden etkileniyorum ne yapmam gerekiyor internet kullanılamaz hale geliyor.

Son düzenleme:
Yaşadığınız sorunun modemle, kabloyla, bilgisayarla alakası yok. Akşam yoğun saatlerde bağlı olduğunuz BNG'lerde kapasite sorunu yaşanıyor. Tek çözümü ISS'nizin ya BNG aktarımı yapması ya da satürasyon ve kapasite sorunu yaşanan cihazlarda kapasite artırımına gitmesi.

Yaşadığınız sorunun modemle, kabloyla, bilgisayarla alakası yok. Akşam yoğun saatlerde bağlı olduğunuz BNG'lerde kapasite sorunu yaşanıyor. Tek çözümü ISS'nizin ya BNG aktarımı yapması ya da satürasyon ve kapasite sorunu yaşanan cihazlarda kapasite artırımına gitmesi.
BNG'den kastınız nedir ? Bir bilgim yokta. Müşteri hizmetlerini arayıp ne söylemem gerekiyor ? Yardımcı olacaklar mıdır ? ADSL kullanırken böyle bir sorunum yoktu. VDSL'e geçtiğim zaman ISS değiştirdim. Türktelekom'dan Millenicom'a geçiş sağladığımdan beri bu şekilde karşılaşıyorum. Firma ile mi alakalı yoksa ADSL'den VDSL'e geçtiğim hatlarda mı yoğunluk oluyor artık.
Zaten her sorunda modeme bağlıyorlar işi. Modem olduğunu sanmam boşa modem alırsın. Bizzat eve gelip modem arızalı denilen arızada kendim apartmandaki ekten sorunu halletmiştim.
Aynı sorunla mı karşılaşıyordun acaba ? Nasıl bir ek yaptın. Akşam sorun yaşadığınız'da tekrar'dan arayın yardımcı olalım diyorlar. Başka ISS'e de geçsem sorun yaşıcam doğru mudur ? Müşteri hizmetlerine ne söyleyeceğim ben sorunum için.

Son düzenleme:
Farklı bir modemle denedim de yine aynı akşam 19:30'dan sonra hız düşüyor. Paket kayıpları oluyor loss sorunu yaşıyorum CS:GO'da. Modemle alakası olamaz 19:30'dan sonra mı bozuluyor bu modem ?
Sizce akşam itibariyle hızımın düşmesinin çözümü nedir ? Herkes yoğun olarak kullanım sağlıyor bende bu yüzden etkileniyorum ne yapmam gerekiyor internet kullanılamaz hale geliyor.
O zaman ISS ile ilgili sorun var. Sana ayak yapıyor. Akşam saatlerinde herkes internete yüklendiği için af edersin ama ''ne yardan ne serden olayım'' diye herkesin vanasını kısıp eşit bi şekilde herkese internet vereyim diye uğraşıyolar. Buna çözüm maalesef yok. ISS'nizi değiştirin eğer kontratlı değilseniz.

O zaman ISS ile ilgili sorun var. Sana ayak yapıyor. Akşam saatlerinde herkes internete yüklendiği için af edersin ama ''ne yardan ne serden olayım'' diye herkesin vanasını kısıp eşit bi şekilde herkese internet vereyim diye uğraşıyolar. Buna çözüm maalesef yok. ISS'nizi değiştirin eğer kontratlı değilseniz.
Sözleşmem yok fakat önerebileceğiniz bir ISS var mı ? Turknet'e başvuru sağlayamıyorum galiba alt yapı sorgulattığım'da yok deniliyor. Ne önerirsiniz gerçekten sorun yaşamayacağım bir ISS.

Geri
Yukarı