İnternet hızı indirme yaparken düşük

DarkAngel789

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bütün cihazlarda internet hızı aynı benim paketim 1 ay olmadı yapalı 24 Mbps fakat gördüm ki mesela Steam’den oyun indirince download etkiliymiş fakat benim test sonucumun böyle olmasına rağmen indirme hızım 2 Mbps ile 2.5 Mbps arası neden acaba?

Dosya Ekleri

• 35963E2E-4CB3-4912-B91C-0DD8518BE666.png
    35963E2E-4CB3-4912-B91C-0DD8518BE666.png
    489,7 KB · Görüntüleme: 39
Steam'de görüdüğün 2 - 2.5 MB, Mbps değil. İkisi farklı değerler. 19 Mbps internet ile saniyede ortalama 2 - 2.5 MB indirebilirsin.

Test sonucunuzla indirme hızınız bir olmaz. Bunun bir matematik hesabı vardı pek hatırlamıyorum 8 veya 8`e yakın bir sayıya bölüyordunuz.

Steam'de görüdüğün 2 - 2.5 MB, Mbps değil. İkisi farklı değerler. 19 Mbps internet ile saniyede ortalama 2 - 2.5 MB indirebilirsin.

Download değerini 8'e bölerek hesaplayabilirsiniz.

Test sonucunuzla indirme hızınız bir olmaz. Bunun bir matematik hesabı vardı pek hatırlamıyorum 8 veya 8'e yakın bir sayıya bölüyordunuz.

Doğru dediniz ama Türk Telekom'u az önce aradım ve şu indirme yaparken download kullanılır dedi hadi sizin dediğiniz olsun ama yine de 5 Mbps olmalı 4'e de razıyım ya nasıl olur modem ayarıyla mı bu sorun?

Doğru dediniz ama Türk Telekom'u az önce aradım ve şu indirme yaparken download kullanılır dedi hadi sizin dediğiniz olsun. Ama yine de 5 Mbps olmalı 4'e de razıyım ya nasıl olur modem ayarıyla mı bu sorun?
19'u 8'e bölüp nasıl 5 buldun? Evet, indirme yapılırken download kullanılır ve saniyede 8'de 1'i kadar MB indirirsin. Modem ayarlarında bir sorun yok. Her şey olması gerektiği gibi.

Mbps ile MB/s farklı değerler 100mbps internette en fazla 12.5 MB/s hız alırsınız 24 mbps'de 3 MB/s.

Tamam işte ben de 3 Mbps olsun istiyorum kardeşim Türk Telekom upload testinde 5 gösterip 2 veriyor bu ne biçim fiber bu arada fiber diye geçtim pakete ben ADSL miyim fiber miyim nereden öğreneceğim?

Tamam işte ben de 3 Mbps olsun istiyorum kardeşim Türk Telekom upload testinde 5 gösterip 2 veriyor bu ne biçim fiber bu arada fiber diye geçtim pakete ben ADSL miyim fiber miyim nereden öğreneceğim?
Yanlış biliyorsun. 5 Mbps olarak gözüken değer upload değeri. Saniyede 5 bölü 8 MB indirme yaparsın. 19 Mbps olarak gözüken de dowload değeri. O yüzden indirme yaparken saniyede 19 bölü 8 yani 2.4 MB indirme yapıyorsun. Gözüken değerlere göre aldığın MB değerleri doğru.

Yanlış terimler kullanıyorsun. Sorun belirtirken Türk Telekom'a fiber paket aldım hız çok düşük demen gerekiyor.

Kardeşim şimdi ben Steam üzerinden 2.4 alsam bile IDM Chrome vb yerlerde şu an hızım 1 Mbps ile indiriyorum acaba ne oldu ve Türk Telekom müşteri hizmetleri download etkili dedi ben de biliyorum upload olduğunu ama testte ne alıyorsanız odur dedi. Benim ne suçum var. Steam üzerinden hızlı diğer yerlerde 1 Mbps ben şimdi ne yapayım ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı