İnternet hızı koptuğunda değişiyor

Daha fazla  
İnternet altyapım 42 Mbps. Sabit internet için NetSpeed'ten hizmet alıyordum. 35 Mbps'lik paketi kullanıyordum. Kopma sorunları için hız değişim taleplerinde bulundum. Fakat bunun için ayda 3 kere hakkım varmış. Bir ay sonra ancak değiştirebileceklerini söylediler. Ben müşteri temsilcisine hızı sabitlemesi için ısrar edince bir işlem yaptı sanırım. Kopma hala devam ediyordu ama artık her kopmadan sonra hızımın değiştiğini gördüm. Upload ve download hızları her kopmadan sonra değişiyordu. Ayrıca SNR margin değerleri sürekli yaklaşık 8.0dB oluyordu. Düzeltmelerini istedim ama yapmadılar. En sonunda canıma tak etti. Ben de TurkNet'e 35 Mbps hız veren paketine geçtim. TurkNet'e geçtikten sonra da bu sorunları yaşamaya devam ettim. Tesisatımı kontrol ettiler. Sorun çıkmadı. Ama bir türlü hızımın her kopmadan sonra neden değiştiğini ve kopmanın sebebini bulamadılar. Acaba bunun gibi bir durum yaşayıp çözebilmiş biri var mıdır? Modemin hat değerlerini ekledim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

hız.png

snr.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı