Çözüldü TürkNet düşük internet hızı problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

adnan1903x

Decapat
TürkNet'de 65 Liraya 35 Mbps'e kadar olan paketi aldım. Hızım 15-20 Mbps civarında kalıyordu ve üstüne çıkamıyordum.

Sorunun alt yapı yetersizliğinden olduğu söylendi.

Sonra 14 Lira fark ile 100 Mbps'e kadar olan paketi satın aldım. Bu sefer de bana 40 Mbps hız veriyorlar.

Anlamadığım, 65 lira öderken 35 Mbps alamıyorum da, 14 lira farkı verince nasıl 40 Mbps alıyorum.

Ayrıca neden 100 Mbps paketi satıp bana 100 Mbps'e yakın hızları vermiyorlar?

Online işlemlerdeki temsilci benim modemime 88 mbps hız geldiğini belirtti. Sorun modem ve PC kaynaklı olamaz. 2 hafta öncesine kadar zaten 90 Mbps hızı aynı modem ve aynı PC ile aynı mesafeden kablosuz olarak Millenicom ADSL ile kullanıyordum.

NOT: Binamda Türk Telekom fiber kutusu var. Yani daha önce Türk Telekom ve Millenicom'da 100 Mbps tarifeleri kullandım ve 90-95 Mbps'lere kadar hızı stabil olarak kullanıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunum düzeldi arkadaşlar. Annem temizlik yaparken ethernet kablomu bükmüş zedelenme olmuş. Yeni kablo alıp değiştirdim az önce hızım tekrar 90 megabit seviyesine çıktı ve stabil olarak 90 da duruyor. Cevaplar için teşekkürler.
TürkNet kullanıyorum onlara biraz üstele bana 20 Mbps'ten fazla vermiyolardı. Altyapı yok diyorlardı ama altyapı olduguna emindim. Şimdiki internetim 50 Mbps download 30 Mbps upload. Bu arada hattını fast path yaptırmayı unutma.
Fast Path olayı nedir?
TürkNet kullanıyorum onlara biraz üstele bana 20 Mbps'ten fazla vermiyolardı. Altyapı yok diyorlardı ama altyapı olduguna emindim. Şimdiki internetim 50 Mbps download 30 Mbps upload. Bu arada hattını fast path yaptırmayı unutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum düzeldi arkadaşlar. Annem temizlik yaparken ethernet kablomu bükmüş zedelenme olmuş. Yeni kablo alıp değiştirdim az önce hızım tekrar 90 megabit seviyesine çıktı ve stabil olarak 90 da duruyor. Cevaplar için teşekkürler.
Fast Path olayı nedir?

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı