İnternet hızı nasıl arttırılır?

Öncelikle 5 GHz WiFi şart kablosuz bir cihazla giriyorsanız. Bilgisayar varsa ethernet kullanın. Konuda 14 Mbps aldığınızdan bahsetmişsiniz yani siz 16 Mbps bir paket kullanıyorsunuz. Denizli merkezli Netspeed sağlayıcısı var deneyebilirsiniz. Yok ben çıkmam derseniz o zaman mevcut sağlayıcınızda paketinizi en azından 35-50 Mbps yapmak zorundasınız. 16 Mbps ile bir yere varamazsınız çünkü.

Hocam şimdi bir saniye ikimiz aynı şeyden bahsediyoruz değil mi? Sizde kablolu bir modem var ve siz 14 Mbps mi alıyorsunuz? Eğer böyleyse İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bu siteden adres bilgileriyle altyapınızın ne kadar desteklediğine bakıp Türk Telekom'a onu aşmayacak şekilde paket yükseltme talimatı verebilirsiniz
Screenshot_20230830-123650_Opera GX~2.jpg

Hocam sonuç bu

O zaman en azından 50 Mbps bir paket alın ve hat değerlerinizi kontrol edin. Genelde sorgu sonuçları daima tahminidir. Son sözü söyleyecek şey fiziksel bağlantınızdır. 50 Mbps paket sonrası işte atıyorum 82 Mbps falan destekliyorsa fiziksel hattınız, bu durumda 75 Mbps'e kadar hız yükseltmesi yapabilirsiniz. Nasılsa tek fiyat var.

O zaman en azından 50 Mbps bir paket alın ve hat değerlerinizi kontrol edin. Genelde sorgu sonuçları daima tahminidir. Son sözü söyleyecek şey fiziksel bağlantınızdır. 50 Mbps paket sonrası işte atıyorum 82 Mbps falan destekliyorsa fiziksel hattınız, bu durumda 75 Mbps'e kadar hız yükseltmesi yapabilirsiniz. Nasılsa tek fiyat var.
Hocam tek fiyat derken benim bildiğim o TürkTelekomda yok

Hocam tek fiyat derken benim bildiğim o TürkTelekomda yok
TürkNet geçeceksiniz sandım bir an için kusra bakmayın. Türk Telekom için ise o zaman 50 Mbps bir paket seçimi yapın hocam. 50 Mbps GeForce Now için yeterli olacaktır.

Ama tabi mesajda dediğim gibi son sözü söyleyecek şey fiziksel kapasite baktınız 75 üstü destekliyor 75'lik pakete geçebilirsiniz.

TürkNet geçeceksiniz sandım bir an için kusra bakmayın. Türk Telekom için ise o zaman 50 Mbps bir paket seçimi yapın hocam. 50 Mbps GeForce Now için yeterli olacaktır.

Ama tabi mesajda dediğim gibi son sözü söyleyecek şey fiziksel kapasite baktınız 75 üstü destekliyor 75'lik pakete geçebilirsiniz.
Hocam o zaman bizim paketimiz atıyorum 30mbps ise ama fiziksel kablo bozuk falan olduğundan 14 veriyo olabilir mi ?

Kabloda, kutuda sorun varsa mümkündür tabi. Ama dediğinize bakarsak şu an 16 Mbps pakettesiniz. Sorun olduğu durumlarda Telekom ekibini çağırtır baktırırsınız kablonuza.
Kutuda derken modem den bahsediyorsunuz heralde modemde sorun yok hatta bu yıl yada geçen sene (tam hatırlamıyorum)değiştirdiler kablosuzda kabloluya yakın hızlar veriyor o yüzden kabloda sorun yok o zaman sizin dediğiniz gibi 16mbps paket var ben paketi değiştireyim en azından 30 yapayim

Kutuda derken modem den bahsediyorsunuz heralde modemde sorun yok hatta bu yıl yada geçen sene (tam hatırlamıyorum)değiştirdiler kablosuzda kabloluya yakın hızlar veriyor o yüzden kabloda sorun yok o zaman sizin dediğiniz gibi 16mbps paket var ben paketi değiştireyim en azından 30 yapayim
Hayır modem değil. Kutudan kastım apartman girişinde ya da direk tepesinde olan gri kutuları kastediyorum. Modem değil. İlla ki Geforce Now kullanacaksanız tavsiyem 50 Mbps pakete geçmeniz. Yüksek bir veri kullanımı olacak çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı