İnternet Hızı Nasıl Yükseltilir?

Reunand

Centipat
Daha fazla  
Benim PC'de internet inanılmaz kötü çekiyor. Mesela Google'a giriyorum. Bir şeyler aratmaya çalışıyorum. Enter'a basıyorum aratmıyor, oyun yüklemeye çalışıyorum. Saniyede 100KB indiriliyor. İnternet hız testi yapmaya çalıştım internet kötü olduğu için daha testi başlatamıyor. PC'de virüs yok ve WLAN kullanıyorum. Ne yapmalıyım?

Ve internet 108 MB/sn çekiyor diye gösteriyor.

Son düzenleme:
Aynı şey telefonlarda da oluyorsa bilgisayarın ağ sürücüsünü güncelleyin. Wi-Fi sürücüsünü güncelleyin.

Eğer tüm cihazlarda aynı sorun meydana geliyorsa öncellikle modemin eski ve/veya bozuk olmadığından emin olun. Eski modemler bozulmaya yatkın olabiliyorlar. Hız testi yapın ve aldığınız değerler internet sağlayıcınızın size sunduğu hız ile yakın mı bunu kontrol edin. Eğer almış olduğunuz hız çok farklıysa bu sorunu sağlayıcınızı arayarak çözün.

Çok uzakta olmanız durumunda internet tabii ki yavaş olacaktır.

Siz interneti kullanırken çok fazla cihaz aynı ağa bağlıysa bu durum gerçekleşebilir. Özellikle de eski cihazlar bağlıysa genelde bu cihazlar internetin büyük ölçüde yavaşlamasına neden olabiliyor. Ve bir de siz internete bağlanırken cihazlarda aktif bir şekilde internet kullanılıyorsa da bu mümkündür.

Modeminizin ağı 2.4Ghz bandında ise Bluetooth sinyalleri de internetin yavaşlamasına sebep olabilir.

Ama benim için en önemli çözüm yöntemleri şunlar: Modemi kapatın, belli bir süre bekleyin, açın. Ağ sürücüleriniz kablolu ve kablosuz olmak üzere güncelleyin. Bluetooth sürücünüzü de her ihtimale karşı güncelleyin zira aynı kart ile kontrol ediliyorlar çoğunlukla. Aklıma gelenler bunlar.

Geri
Yukarı