İnternet hızı pingi etkiler mi?

efe014

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben Superonline fiber kullanıyordum eski evimde pingim 55 Ti yeni bir eve taşındım internetim yine super Online fiber ama pingim daha yüksek. Eski evde hızım 50'ydi hızı 100'e çektim ping bu yüzden mi yüksek çıkıyor hızı düşürsem daha düşük değerler görebilir miyim pingte?

Arkadaşlar merhaba, ben Superonline fiber kullanıyordum eski evimde pingim 55 Ti yeni bir eve taşındım internetim yine super Online fiber ama pingim daha yüksek. Eski evde hızım 50'ydi hızı 100'e çektim ping bu yüzden mi yüksek çıkıyor hızı düşürsem daha düşük değerler görebilir miyim pingte?
Altyapı ile ilgili hocam.

Altyapı kaynaklı bir sorun büyük ihtimalle. %90 Zayıflatma ve SNR değerleri yüzünden. Hızınızı düşürmek geçici bir çözüm olabilir. Altyapının iyileştirilmesi lazım. Online oyunlarda da sürekli kopma yaşayabilirsiniz belki de.

@Rustyn Zayıflatma ve SNR değerlerinin kaç olması lazım?
Bu konu size yardımcı olacaktır:

Kullandığın ISS yurt dışı çıkışları da önemli Türk Telekom ise çöptür zaten. Kullandığın altyapı türüne ve eve gelen kabloda çürüme gibi bir olay var ise o da etki eder. İnternet hızıda etki eder 1 Mbps upload alıyorsan pingin yükselir. Ufacık upload yapsan bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı