İnternet Hızı Sürekli Değişiyor

Ali Anıl Öney

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Modem ara yüzünde "Max Rate" ve "Date Rate" değerleri modemi her yeniden başlattığımda değişiyor ve o değerde sabit kalıyor. Bazen çok düşük oluyor, hemen kapatıp açıyorum paketimin sağladığı maksimum hıza erişmiş oluyor bazen ise daha da düşüyor. Şuan aşağıdaki görseldeki gibi. Asıl merak ettiğim bu değerler stabil olmuyor mu? DSL yönetiminde kararlılık 8.7dB ve "Rx AGC GAIN Adjustment" "Stable" modunda. Servis sağlayıcım Türknet. Bu iş kumar işi mi? O an ne denk gelirse onu mu kullanmak gerekiyor?

Dosya Ekleri

• Line Stats.jpg
    Line Stats.jpg
    30,3 KB · Görüntüleme: 69
Türkiye geneli düşük diye okumuştum bir sitede. Sabah saatlerinde 1-2 alıyorum fakat 11'den sonra 35Mbps'yi veriyor.

Hocam bende şuan 30 verebiliyor. Kapatıp açmazsam modemi çok uzun süre sabit kalıyor. Ancak bir kere düşük verdi mi de hep düşük veriyor. Modemi belki 20. resetliyişimde yüksek bir hız yakalayabiliyorum. Alt yapı kaynaklı bir sorun mu ki bu?

Oturduğun yerdeki yoğunluğa bağlı. Ben de akşam saatlerinde 15-20 arası alıyorum.

Hocam bende şu an 30 verebiliyor. Kapatıp açmazsam modemi çok uzun süre sabit kalıyor. Ancak bir kere düşük verdi mi de hep düşük veriyor. Modemi belki 20. resetliyişimde yüksek bir hız yakalayabiliyorum. Altyapı kaynaklı bir sorun mu ki bu?

Modemin arızalı olabilir. Kablolar ezilmiş olabilir. Kontrol etmende fayda var.
Tahminen benim iç tesisatta sıkıntı var sanırsam.

İnternet sağlayıcınla konuşmayı deneyebilirsin. Eğer oturduğun merkeze yakınsa kendine ait port talebinde bulun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı