İnternet Hızı Yüksek Olmasına Rağmen Oyunlarda Ping Sorunu

Unluckykid0

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler, öncelikle ben TürkNet abonesiyim. Bundan 2 hafta öncesine kadar herhangi bir problem yoktu. Oynadığım online oyunlarda max 50 ms ile oynardım. Fakat şu son 2 hafta 70-80 arası seyrediyor. Aradığımda SNR Margin değerimin düşük olduğunu, yükselttikleri durumda internet hızımın düşürüleceğini (normalde 75 MBps, 50'ye düşürülecek) söylediler. Ben de kabul ettim, yeter ki düzelsin diye. Fakat SNR Margin değerim yükseltilmesine rağmen bir değişim olmadı. Yeniden aradığımda bana söylenen şey "biz SNR değerini yükselttik, başka yapabileceğimiz bir şey yok" oldu. Ayriyetten, bana dediğine göre benim aldığım upload hızı 4 MBps, ama benim hız testi yaptığımda aldığım upload hızı max 2. Bunu söylediğimde de elimizden bir şey gelmez diyor. Yardımcı olursanız sevinirim, çok rahatsız edici bir durum.
upload_2017-6-16_16-30-22.png

Şöyle diyeyim sana ''krdş bura Türkiye ne bekli10''. Aynı sorun bende de var. Ping sabit 53 iken bir anda 350-450 oluyor ve sinirden ekrana yumruk atasım geliyor. 2 Haftadır böyle bende. Artık Online oyun oynayamıyorum 2 haftadır.

Şöyle diyeyim sana ''krdş bura Türkiye ne bekli10''. Aynı sorun bende de var. Ping sabit 53 iken bir anda 350-450 oluyor ve sinirden ekrana yumruk atasım geliyor. 2 Haftadır böyle bende. Artık Online oyun oynayamıyorum 2 haftadır.
Bende Wi-Fi kullanınca öyle oluyor. LAN kablosu ile bağlanınca sorun düzeliyor.

LAN kablosu ile bağlanma şansım yok şuan. Yani sorunum Adaptör'de mi? Çünkü eski gerçekten. Bunu değiştirirsem sorunum düzelir mi?
Aynı sorun bende de var maalesef.Ben de eskiden laptop kullanıyordum.Aynı odada laptopda 80 ping alırken masaüstünde 800 gördüğüm oluyor.150ye şükrediyorum.Driverler güncel ama fayda yok.Büyük ihtimal seninde adapterde olabilir.Bende hala çözüm arıyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı