İnternet hızı iyi olmasına rağmen oyunda yüksek ping sorunu

Polat Koca

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internete tek kişi kablosuz bağlanıyorum indirme hızım 11 Mbps yükleme ise 0.60 TurkNet ADSL kullanıcısıyım. Wi-Fi sürücümü güncelledikten sonra bu sorun ortadan kalkmıştı fakat şimdi tekrar başladı kaç kere tamamen silmeme rağmen oyun içi -hangi oyun olursa olsun fark etmez sunuculardan dolayı ping farkları oluyor- 100 pingten aşağı almıyorum.

Garip olan ise LOL oyununu ele alırsak yükleme ekranında sabit 19 ping alıyorum fakat oyuna başlayınca 100 pingten aşağı inmiyor. Aynı şekilde fortniteda otobüs gelmeden önce 100 pingleri seyrediyorum fakat otobüs gelince 300 pingten aşağı düşmüyor. PUBG'de ise kapıları açış hızımdan anlıyorum oyun başlamadan yani uçak gelmeden kapılar F yaptığım anda açılıyor fakat oyun başlayınca ışınlanıyorum. Kapıya yürüyorum kendimi çimende buluyorum vb. Ping giriyor arada o sırada ise sanki internet gitmiş gibi oluyor hiçbir şey yapamıyorum.

Önemli bir konu: DNS kullanmadan en fazla 10 dakika internete giriyorum sonrasında Google'ye girdiğimde DNS sunucusu yanıt vermiyor diyor sorun gidericide de aynı sonuç... DNS Jumper programı ile kendime en uygun DNS'yi buluyorum öyle giriyorum ama yine ping sorunu düzelmiyor driver booster ile denedim güncellemeyi olmuyor, manuel denedim yine olmuyor.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ek bir bilgi daha vereyim oyun içi alt taba alıp tekrar oyuna girdiğimde oyunumun pingi düşük oluyor ama sonradan hemen yükseliyor pingim.

asdd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende TurkNet kullanıyorum. Modemim draytek birinin kırması imkansız gibi bir şey. Babam prof anlayan birisi 47Mbps hız 9upload almama rağmen 120-588 arası ping değeri alıyorum ve TurkNet'de arayabileceğimiz birisi yok o yüzden taahhütsüz bir internet aldıysanız değiştiriniz. Benim tavsiyem o bölgenin interneti hangi operatör veriyorsa onu tercih etmeniz.

Arkadaşlar IPv6'yı kapatırsanız sorun çözülür IPv4 açık kalsın ama.
bu çözüm işe yarıyor mu bilen biri varsa belirtsin lütfen. TurkNet kullanıyorum 35 Mbps down 4.5 Mbps upload alıyorum. Tr serveri oyunlarda en düşük 40 ping alıyorum ortlama 50 ping alıyorum ama sürekli lag giriyor. CS gibi Tr serveri olmayan oyunlarda en en düşük 75 felan gördüm ortalama 90-100 ping ve çok fazla lag giriyor.

Bu çözüm işe yarıyor mu bilen biri varsa belirtsin lütfen. TurkNet kullanıyorum 35 Mbps down 4.5 Mbps upload alıyorum. TR serveri oyunlarda en düşük 40 ping alıyorum ortlama 50 ping alıyorum ama sürekli lag giriyor. CS gibi TR serveri olmayan oyunlarda en en düşük 75 falan gördüm ortalama 90-100 ping ve çok fazla lag giriyor.

Evet az düşürüyor.

Arkadaşlar internete tek kişi kablosuz bağlanıyorum indirme hızım 11 Mbps yükleme ise 0.60 TurkNet ADSL kullanıcısıyım. Wi-Fi sürücümü güncelledikten sonra bu sorun ortadan kalkmıştı fakat şimdi tekrar başladı kaç kere tamamen silmeme rağmen oyun içi -hangi oyun olursa olsun fark etmez sunuculardan dolayı ping farkları oluyor- 100 pingten aşağı almıyorum.

Garip olan ise LOL oyununu ele alırsak yükleme ekranında sabit 19 ping alıyorum fakat oyuna başlayınca 100 pingten aşağı inmiyor. Aynı şekilde fortniteda otobüs gelmeden önce 100 pingleri seyrediyorum fakat otobüs gelince 300 pingten aşağı düşmüyor. PUBG'de ise kapıları açış hızımdan anlıyorum oyun başlamadan yani uçak gelmeden kapılar F yaptığım anda açılıyor fakat oyun başlayınca ışınlanıyorum. Kapıya yürüyorum kendimi çimende buluyorum vb. Ping giriyor arada o sırada ise sanki internet gitmiş gibi oluyor hiçbir şey yapamıyorum.

Önemli bir konu: DNS kullanmadan en fazla 10 dakika internete giriyorum sonrasında Google'ye girdiğimde DNS sunucusu yanıt vermiyor diyor sorun gidericide de aynı sonuç... DNS Jumper programı ile kendime en uygun DNS'yi buluyorum öyle giriyorum ama yine ping sorunu düzelmiyor driver booster ile denedim güncellemeyi olmuyor, manuel denedim yine olmuyor.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ek bir bilgi daha vereyim oyun içi alt taba alıp tekrar oyuna girdiğimde oyunumun pingi düşük oluyor ama sonradan hemen yükseliyor pingim.

Eki Görüntüle 320479
evet lütfen bana da yardım edebilir misiniz bu sitede hız testi yapıyorum 16mbps internetimm download 16 cıkıyor ama pingim 37ms cıkıyor bunun nedenini bilen var mı ve ethernet ile baglanıyorum acaba adsl kablosunda bi sıkıntı olabilir mi ?

Geri
Yukarı