İnternet hızı yüksekken neden düşük indirme hızı oluyor?

malcona1234

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

Sorunu tam olarak nasıl anlatacağımı bilmiyorum, ancak şöyle yazmak istiyorum: Örneğin, herhangi bir şeyi indirirken (örneğin Valorant ya da bir program) arayüz üzerinden internet hızım 100 Mbps olmasına rağmen, maksimum 1.5 Mbps hızıyla veya 2 Mbps hızıyla ancak indirebiliyorum. Ancak Steam üzerinden indirme yaparken sorun yaşamadan 8-9 Mbps bandın da indirme gerçekleştirebiliyorum. Dediğim gibi, bir şeyin arayüzü üzerinden indirme yaparken sorunlarla karşılaşıyorum. İnternetimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum; çünkü Speedtest'te bir sorun gözükmüyor. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hep mi oluyor yoksa belli bir şeyi indirirken mi?

Genellikle öyle gördüm hep internetimin altın da indirme hızıyla indiriyorlar arkadaşım indirirken bir sorunla karşılaşmıyor rahatlıkla indiriyor.

Arkadaşının diskiyle senin diskinin yazma okuma hızları aynı değilse mantıkken biriniz daha hızlı indirirsiniz diğeriniz ona göre daha yavaş indirirsiniz.

Arkadaşının diskiyle senin diskinin yazma okuma hızları aynı değilse mantıkken biriniz daha hızlı indirirsiniz diğeriniz ona göre daha yavaş indirirsiniz.

Tamam da internet hızlarımız aynı benim ondan disk okuma hızım düşük olsa bile böyle uçurum bir fark olması mantıksız bir kere.

Disk yazma ve okuma hızına göre dosya aktarımı yapıyor maalesef bunu bende yaşıyorum.

Tamam da bunu neden Steam de yaşamıyorum da bu belirli programlar da yaşıyorum bu çok saçma bence. Disk okuma ve yazma hızı sadece o programlar da mı geçerli oluyor da Steam de olmuyor mu?

Tamam da bunu neden Steam de yaşamıyorum da bu belirli programlar da yaşıyorum bu çok saçma bence. Disk okuma ve yazma hızı sadece o programlar da mı geçerli oluyor da Steam de olmuyor mu?

Steam'de indirme hızını askıya alıp diske yazmayla bekletiyor o yüzden belki görmüşsünüzdür Steam'de 0 Mbps'ye iniyor indirme hızı.

Steam'de indirme hızını askıya alıp diske yazmayla bekletiyor o yüzden belki görmüşsünüzdür Steam'de 0 Mbps'ye iniyor indirme hızı.
Disk Random 16.0 Read 177.46 MB/s 7.6
Disk Sequential 64.0 Read 476.51 MB/s 8.1
Disk Sequential 64.0 Write 497.68 MB/s 8.1
Hızlarını ölçtüm de bir sıkıntı göremedim internet de araştırdım ve hızların normal olduğu gösteriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı