İnternet hızım bilerek mi düşürüldü?

Bende 100 Mbps hız paketine sahibim Speedtest yaptığımda 93 çıkıyor, ondan önce 35Mbps hız paketindeydim orada da 25-28 civarında idi bence prosedür bu böyle yapılıyor olabilir.

Bende 100 Mbps hız paketine sahibim Speedtest yaptığımda 93 çıkıyor, ondan önce 35Mbps hız paketindeydim orada da 25-28 civarında idi bence prosedür bu böyle yapılıyor olabilir
Hat değerleriniz önemli, daha önce 35 Mbps sabitti zaten hızım.

Tavır derken 3 kişi Ethernet'le bağlan diyor hespine aynı cevabı verdik hala ısrarla kablolu bağlan diyorlar. Hadi onu geçtim hat değerlerini bilmeyip burada öneri vermeleri komik 26Mbps sabitlenmiş bir hıza Ethernet bağlansa ne değişecek.Çözüm ise müşteri hizmetleri,bizim yapabileceğimiz birşey yok.Sonuçta müşteri hizmetleri biz değiliz.

Tavır derken 3 kişi Ethernet'le bağlan diyor hespine aynı cevabı verdik hala ısrarla kablolu bağlan diyorlar. Hadi onu geçtim hat değerlerini bilmeyip burada öneri vermeleri komik 26Mbps sabitlenmiş bir hıza Ethernet bağlansa ne değişecek.Çözüm ise müşteri hizmetleri,bizim yapabileceğimiz birşey yok.Sonuçta müşteri hizmetleri biz değiliz.
Ben mesajları falan okumadım da arkadaşların tavırlara bir bakın. Download hızına baktım, mesaj yazdım. Madem bilgileri var bu konuda zaten yapacağımız bir şey olmadığını arkadaş biliyordur diye tahmin ediyorum ve mesajımda da böyle yazdım.

Modemi
Normalde 35 Mbps download 6 Mbps upload alabileceğim bir VDSL pakete sahibim. Ama aldığım hat değerlerine ve yaptığım hız testlerine baktığım zaman bana taahhüt edilen hız verilmiyor diye görüyorum. Altyapımın desteklediği maksimum hız 43 Mbps civarlarındayken benim 35 Mbps olan paketime 26 Mbps hız veriliyor yanlışsam yorumlarda açıklarsanız sevinirim.
Hat değerleri:

Eki Görüntüle 1387636

Hız testi (Wi-Fi ile farklı odadan bağlanıyorum):

Eki Görüntüle 1387641
niz operatörün kendi pakete ek verdiği modem mi ? Benim önerim yeni bir modem almanız. Bütçeniz var ise şuan kullandığım modemi atabilirim. Bana 1-2 mbps fazla bile veriyor.
Modemi

niz operatörün kendi pakete ek verdiği modem mi ? Benim önerim yeni bir modem almanız. Bütçeniz var ise şuan kullandığım modemi atabilirim. Bana 1-2 mbps fazla bile veriyor.
Pardon yeni gördüm. Hat değerlerini. Normal hız sanmıştım. Kusuruma bakmayın.

SNR değeriniz ne durumda? Bir ihtimal bundan kaynaklı hızınızı düşürmüş olabilirler ama daha önce 35 alıp şimdi bu değere düşürmeleri sistemsel hata olabilir. MH ile konuşup hız güncellemesi isteyin.

Geri
Yukarı