İnternet hızım bir anda düştü

venomakasa

Kilopat
Daha fazla  
Bugün kalktığımda, arayüzü kontrol ettiğimde bunu gördüm 😑

Ve hemen kabloları kontrol ettim kestim biçtim, ana kablodan yeniden bağlantıları yaptım ama çare yok😑 Hat değerlerim durduk yere bu sabah bu hale geldi. Normal hat değerlerim bu şekilde iken.

Yani ne oldu da bozuldu anlamadım. Karşı komşum bir kere internet bağlayınca bir üstteki öbür arkadaşıma aynı şekilde böyle bir şey oldu. Acaba benimki de aynı sorun mu? Birisi 100Mbps mi bağlattı da hattım böyle oldu ya da ankastre kutusunda benim kabloma yakın reglette başka bir kablo mu çakıldı da benim kablom etkilendi fikrim yok ☹️

Başka buna benzer sorunla karşılaşan oldu mu? Sizce neden kaynaklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloları niye elliyorsunuz hocam alt tarafı 9 megabitlik bir düşüş gerçekleşmiş. Hat değerlerinizde sorun yok. MH'ye ulaşın. Hızınızın sınırını kaldırsınlar.

Kabloları güzel bağladım sorun yokda türk Telekom geldi stabil olması için 80mbpsue sabitledi 20 mbps kaybım var. Bu arada MH derken?

Hat zayıflaması değişmemiş. Kablolarda sıkıntı yok gibi. Gece internetin gidip gelmiş belli. DSLAM'a çok yük binince böyle şeyler olabiliyor. Özellikle geceleri SNR Margin değeri düşer. Yapacak pek bir şeyin yok tamamen bulunduğun bölgedeki kullanım ile ilgili. DSLAM kapasitesi o kadar.
Benim düşüncelerim bu yönde.

Ama hocam çoğu kişi diyorki yeni bir abone senin regletteki kablona yakın bir kablo çaktığı için kablo etkileniyor . Yani kablomu uzaklaştırırsam sorun çözülecek. Bak aynısı 2 arkadaşımın başına geldi.

Birisi 100mbps. Çok rahat güzel değerler alırken diğer bı altında oturan arkadaşpmda 100mbps bağlattı, bağlatir bağlamaz ikisininde snr düştü hızı düştü 😁 birisi modemin fişini çekince diğeri 100 mbps ye çıkıyor eskisi gibi. Benimkide Aynı böyle oldu eminim .,.

@Emre İşsever @Prism

Yeni konular

Geri
Yukarı