İnternet hızım normal ama ping yüksek

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi internet hızım normal fakat ping değerlerim kötü. İnternet hızımda herhangi bir sorun yok. Aynı hızda oyun vs indirebiliyorum ama ping değerlerim eskiden 65-75 arası falandı Max 80 ama şimdi bakıyorum 90'dan aşağı düştüğü yok. Bazen 75'lere falan düşüyor uzun sürmüyor yine 90-100'lere çıkıyor. 125-160 arası oluyor nadiren 300'lere fırlıyor. Uzun süredir anlam veremediğim şekilde internet böyle ve meşguldüm diye bir türlü doğru düzgün uğraşma fırsatım olmuyordu. İnternetimin sorunu sizce neden dolayı kaynaklanıyor? Yarın servis sağlayıcısını aramadan önce sizlere de sormak istedim. İnternet hızında bir sorun yokken, ping değerinin yüksek olmasının sebebi nedir?

Aynı sorunu yaşıyorum. Hız değerlerimde sorun yok, paket kaybı veya benzer bir sorun yaşamıyor olmama rağmen son zamanlarda ping değerlerim 70-80'den 120'lere kadar çıktı. Müşteri temsilcisi hatta bir sorun olmadığını söylüyor, ancak ortada hiçbir neden yokken böyle bir şey olmasına anlam veremiyorum.

@Flapjacks modem çok eski değilse ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Aynı sorunu bende yaşıyorum servis sağlayıcısına yazdığımda sorunun modemden kaynaklı olduğunu söylediler

Sadece modemden olduğu kesin mi çünkü modeme gelen internet kablosunu çıkarıp bilgisayara taktığımda da yine aynı değerleri alıyorum.

Son zamanlarda bende de aynı. Altyapıdan kaynaklanıyor büyük ihtimalle.

Benim internetim uydu interneti hocam.

Aynı sorunu yaşıyorum. Hız değerlerimde sorun yok, paket kaybı veya benzer bir sorun yaşamıyor olmama rağmen son zamanlarda ping değerlerim 70-80'den 120'lere kadar çıktı. Müşteri temsilcisi hatta bir sorun olmadığını söylüyor, ancak ortada hiçbir neden yokken böyle bir şey olmasına anlam veremiyorum.

@Flapjacks modem çok eski değilse ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Yarın müşteri hizmetlerini arayacağım. Modemden olduğunu falan düşünmüyorum çünkü modeme gelen interneti sağlayan kabloyu çıkarıp laptopa taktığımda yine aynı şekilde. Yani modemde sorun yok, eğer olsaydı bilgisayarıma taktığım zaman kabloyu düzelirdi ama herhangi bir düzelme yok.

Başkası da kullandığında download da o kadar anlamazsınız ama oyun içinde ping e yansıma yapar. Kımsenin ağı kullanmadıgından emin misiniz?

Sadece oyun değil, discorda da ping değerim öyle. Modeme interneti sağlayan internet kablosunu çıkartıp bilgisayara sadece taktığımda yine aynı ping var.

Bizim 10 yıllık modem vardı o hızı düşürüyordu, eski değilse sorun çıkartmaz. Benim değerlerim normal ama bazen yavaşladığı oluyor. 😁

Modem kaç yıllık bilmiyorum 3 ya da 5 olabilir emin değilim ama modemden olduğunu düşünmüyorum çünkü kabloyu modemden çıkartıp bilgisayara taktığımda da aynı sorun var.

@AuEnx muhtemelen altyapı veya bina kablolarından kaynaklı bir sorun.

Yakın zamanda bakım/onarım çalışması olduysa oldukça normal bir durumdur, çünkü genelde "bakım-onarım" adı altında düzgün çalışan şeyi bozuyorlar.

@706143 Müşteri hizmetlerinde çalışan insanlara bağırmak yerine yetkili biriyle görüşmeyi veya hattınızın yetkili kişiler tarafından kontrol edilmesini talep edebilirsiniz; burada müşteri hizmetlerinin bir suçu yok. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı