İnternet hızım yüksek ama Twitch yayınlar donuyor

samoel25

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, benim sorunum speedtest.net, Türk Telekom hız testi vb. hız testi sitelerde hızım 35 MB download 4 MB upload iken ve ping değerlerim 15-20 ms civarında iken Twitch yayınlarının 480P'de bile donması, yani Twitch'in verilerine baktığımda 1080P yayını akıcı olarak izlemek için bile 1 MB/s indirme hızı yeterken benim 4 MB/s indirme hızım var ve 480P'de yayınlar 3 saniyede bir donuyor (YouTube, Netflix gibi sitelerde problem yok). Bütün tarayıcıları denedim, Twitch masaüstü uygulamasını da denedim. VPN ile girmeyi denedim, hiçbir şekilde sorunum düzelmedi. ISS firmamla iletişime geçtim (TürkNet) ve hızınızda bir problem göremiyoruz diyorlar, onlar da haklılar, hızımda bir sorun yok. Dediğim gibi saniyede 4 ila 5 MB dosya indirebiliyorken bu donmalar sizce neden kaynaklıdır? Bu arada Twitch yayınları donduğu anda hemen birkaç siteden hız testi yaptım ve sadece hıztesti.com düşük hız gösterdi, yani hıztesti.com yavaşsa Twitch donuyor, hıztesti.com hızlıysa Twitch donmuyor. Bu neden olabilir sizce? Speedtest hızları artırılıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende facebook üzerinden canlı yayın izleyemiyorum. Kaliteyi kaça ayarlarsam ayarliyim her 2-3 saniyede bi tekliyor ve donuyor zaten yapılan yayın yavaşlamaya başlıyor ilk başlarda konuşmaları geliyor ama ağzı yavaş hareket ediyor falan. Sadece Facebook üzerinde oluyor twitch üzerinden 1080p rahatlık ile izliyebiliyorum. Facebook'da canlı yayın açınca problem böyle anlam veremedim diğer tarayıcıları denedim fakat hepsinde sonuç aynı ? :(

4 MB/s 4 Mbps olmasın?

Bende Facebook üzerinden canlı yayın izleyemiyorum. Kaliteyi kaça ayarlarsam ayarliyim her 2-3 saniyede bir tekliyor ve donuyor zaten yapılan yayın yavaşlamaya başlıyor ilk başlarda konuşmaları geliyor ama ağzı yavaş hareket ediyor falan. Sadece Facebook üzerinde oluyor Twitch üzerinden 1080P rahatlık ile izliyebiliyorum. Facebook'da canlı yayın açınca problem böyle anlam veremedim diğer tarayıcıları denedim fakat hepsinde sonuç aynı? :(

Facebook ve Instagram internet trafiği çok olmasın diye video kalitelerini 480P'ye çektiler.
Yaşadığınız sorun normal.
@samoel25
35 MB indirme hızınız olması için 280Mbps lazım.
Speedtest üzerinden test yapıp değerleri paylaşır mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğin cevap mantıksız, hiç bir kalitede düzgünce izliyemiyorum diyorum 144 buna dahil canlı yayınları 144p açsam bile her 2-3 saniyede donuyor ve 2-3 saniye sonra devam ediyor 1080p yapsamda aynı şekilde 2 sinin arasında bi fark yok problem açısından ? Ayrıca problem sadece facebook canlı yayınlarda, Videolarda değil.

4 MB/s 4 Mbps olmasın?

Facebook ve Instagram internet trafiği çok olmasın diye video kalitelerini 480P'ye çektiler.
@samoel25
35 mbps indirme hızım yok dostum indirme hızım 4-5 mbayt/saniye 35 mbps speedtest te çıkan değer
4 MB/s 4 Mbps olmasın?

@samoel25
hatta şuan 42 leri görüyor gördüğün gibi ama twitch de 480p yayınlar donuyor :)

Dosya Ekleri

• Adsızsg.png
    Adsızsg.png
    127,3 KB · Görüntüleme: 174

Yeni konular

Geri
Yukarı