İnternet hızımla indirme hızım farklı

kekin

Hectopat
IMG-20220923-WA0036.jpeg

IMG-20220923-WA0035.jpeg

Merhaba arkadaşlar, resimlerde de görmüş olduğunuz üzere indirme hızımla Speedtest'de gördüğüm hız arasında dağlar kadar fark var. Sebebi nedir? (TurkNet 75Mbps VDSL kullanıyorum.)

Origin dışında diğer yerlerde de mi aynı? Edit Download Rate yazan kısımdan sınır olup olmadığını bir kontrol edin. Ek olarak da farklı bir yerden indirme deneyin, oradan kontrol sağlayın.

Merhaba. İndirme hızınız hep mi böyle? Bir süre bekleyince artıyor mu, başka bir yerden indirme yaparken de böyle yavaş mı?
2.5MB, 20mbps yavaş sonuçta...

Hocam türkneti arayın fakat şöyle bir sorun daha var benim açım da, ben speedtest üzerinden 5 upload alıyorum olarak gözüküyor fakat oyun indirirken bu 8mbps ye çıkıyor? Her modem de farklılık gösterebiliyor bu şey. Yani kısacası modem veya anakart ile alakalı olabilir. Kullandığınız ethernet kablosu da fark ettirebilir oyun indirirken. Ben cat 4 ile indirim yaparken 4 mbps ile indiriyordum yaklaşık 5 ay önce cat 6 ya geçip modemimi değiştirdim ve speed test üzerin de 5-4 upload gösteriyor fakat oyun indirirken 8??

Origin dışında diğer yerlerde de mi aynı? Edit Download Rate yazan kısımdan sınır olup olmadığını bir kontrol edin. Ek olarak da farklı bir yerden indirme deneyin, oradan kontrol sağlayın.
Origin, Steam, Epic Games, Ubisoft hepsinden denedim aynı çıkıyor. Hiçbirinde de indirme sınırlaması yok.

Hocam türkneti arayın fakat şöyle bir sorun daha var benim açım da, ben speedtest üzerinden 5 upload alıyorum olarak gözüküyor fakat oyun indirirken bu 8mbps ye çıkıyor? Her modem de farklılık gösterebiliyor bu şey.
Modemle aramda çok mesafe var diye Xiaomi sinyal artırıcı satın alıp bugün kurulumunu yaptım alet işe yaramadığı gibi bir de böyle bir sorun çıkmaya başladı. Düne kadar hiçbir sorun yoktu. :(

Merhaba. İndirme hızınız hep mi böyle? Bir süre bekleyince artıyor mu, başka bir yerden indirme yaparken de böyle yavaş mı?
2.5MB, 20mbps yavaş sonuçta...
1 saat kadar bekledim sabit kaldı anlamış değilim maalesef.

Origin, Steam, Epic Games, Ubisoft hepsinden denedim aynı çıkıyor. Hiçbirinde de indirme sınırlaması yok.

Modemle aramda çok mesafe var diye Xiaomi sinyal artırıcı satın alıp bugün kurulumunu yaptım alet işe yaramadığı gibi bir de böyle bir sorun çıkmaya başladı. Düne kadar hiçbir sorun yoktu. :(

O alet hiçbir işe yaramıyor ben de kullanıyorum. Arttırmak yerine internet hızından çalıyor :D

Çinlilere teknoloji yasağı getirilmeli hocam.

O alet hiçbir işe yaramıyor ben de kullanıyorum. Arttırmak yerine internet hızından çalıyor :D

Çinlilere teknoloji yasağı getirilmeli hocam.
Valla Amazon'daki değerlendimelerin kurbanı oldum haklısınız hocam. :D

Test Files Buradan bir dosya indirip hızınızı söyler misiniz? Yine düşük alıyorsanız modeme kablosuz bağlanıyorsanız bir de kablo ile deneyin.
Hocam bu siteden yaptığım indirme kablolu ve kablosuz saniyede 1.3mb ile indirdi. Kablolu bir şekilde steam'den indirme yapınca saniyede 8mb'a çıktı ama kabloyu çıkardığım anda tekrar 2.5mb'a düştü. Laptop ile modemin yanında duruyorum bir de. :D

Son düzenleme:
Kablolu kullan. Modeminin Wi-Fi ayarlarında sorun olabilir, modeminde sorun olabilir, evde çok fazla parazit olabilir. Laptopunun wifi sürücüsü güncel olmayabilir ya da arızalı olabilir.

Farklı bir cihaz ile daha kablosuz deneyin. Aynı şey varsa sorun Modeminizde veya modeminizin ayarlarındadır. O cihazda sorun yok ise sorun sizin bilgisayarınızdaki Wi-Fi kartında, sürücülerinde ya da Windows ayarlarınızda olabilir. Böylelikle kaynağını bulursunuz.

Geri
Yukarı