İnternet Hızında Ani Düşme

Hazır ay başı akk girmedi diye oyun indiriyorum. Önce giderek yükseldi 800 kb/s kadar çıktı. Birkaç dakika sonra hızla düştü. Şuan 50-200 kb/s arası değişiyor. Hız testlerinde normalde 10mbps çıkıyor, ama son bir haftadır önce 10mbps'ye çıkıp giderek düşüyor ve hata veriyor ölçemedik diye. Bırak indirmeyi videolari 360p'de izliyorum. Ay başı akkyi doldurmuş olmam imkansız. Sorun ne o zaman çözemedim?
Ben de yaşıyorum tabi 159 ₺ internete para ödüyorum ama 5mbps alıyorum elimde olsa dava açacağım Telekom'a İnş. batarlar gavur şirketi zaten. Türknet'e geçmeyi düşünüyorum desteği ne kadar rezil olsa da ben de 100 mbps internet istiyorum. Niye elin gavuruna kazandırıyım ki ?

TTNET bence bunu bilerek yapıyor müşteri hizmetlerini arayınca ilk söyledikleri bilmem şu kadara ek 100GB 200GB kota verelim falan filan oluyor. 3. 4. aramanın sonunda sinirlenip sert bir şekilde konuşunca 5 dakika sonra düzeltiyorlar.

Yıl olmuş 2018 hala TTNET mi kullanıyorsunuz yapmayın :D

Bulunduğum bölgede TTNet'ten başka altyapı yok, müşteri hizmetleri desen en iyisi TTNet. Neden başka firma kullanayım ki?

Sandığınızın aksine diğer firmaların da hizmetinden yararlandım. En iyisi TTNet. Pardon, kötünün iyisi. :)

Kullandığınız internet sağlayıcıda sorun vardır, bekleyin düzeltirler. Ayrıca saat 2-8 arası akk yok yani dolsa bile onla alakalı değildir.
Normali öyle, ama ttnet bu. Akk girince gece de normal hızımda indiremiyorum, arayınca gece 2den sonra olsa bile akkniz girmiş hızlandıramayız diyorlar : D İllet firma gerçekten.
Problem sağlayıcıda büyük ihtimalle, biraz bekleyin düzelecektir.
Düzelmedi hala, bir de üstüne ben bu iletiyi yazarken rahat 2-3 defa internet kesildi.
Düzelmezse müşteri hizmetlerine telefon açın, hatta bir sorun var mı diye bakıyorlar.
İşte o sıkıntı, modem bizde değil çünkü, aile apartmanı ortak kullanıyoruz. Modem sahipleri de evde olmuyor akşama kadar. Aramıştım yoksa şimdiye dek, gerçi modemi açın kapatın demekten başka bir şey yapmazlar %90.
Türkiye geneli bir sorun var sanırım TTNet'te. Ben de aynı sıkıntıyı çekiyorum. Topluca iptal mi ettirsek sözleşmeleri? :D
Bayram boyunca da bir hafta internet yoktu rahat. Sonra geri geldi ama gelince daha beter oldu, stabilite yok, sürekli kesilmeler.. Taahhüt olmasa direk bırakacağım sinirlendiriyorlar insanı. Yalnız değilmişim en azından toplu bir sorunmuş, daha hızlı hallederler belki
İnternete kablosuz mu kablolu mu bağlanıyorsunuz?
Kablolu
-

Az önce yine speedtest yaptım 8mbps gösteriyor. Steam'de şu şekilde. Şaka mı bu djmkdşldjd Bir de durdurup tekrar başlatınca yine yükselip düşüyor.

Adsız.png

Güncelleme: 2 gündür TTNET'i arıyorum, inatla sorun bizde değil modeminizde demeye devam ediyorlar. Modemi değiştirdim düzelmedi yine aradım. Tarayıcınızı temizleyin sorun sizin cihazda dediler. Evde 4 cihaz var hepsiyle denedim aynı sorun dedim, yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Şaşırdık mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı