İnternet hızında ani düşüşler

İason

Hectopat
Sadece Spotify açık olmak suretiyle müzik dinliyordum yeni bilgisayarım ile. Donmalar takılmalar gözlemledim sonra Steamdan oyun indirmeye koydum. 9kbs-39kbs arası hızlar gördüm.

AKN sebebiyle normalde 500-600 kbs alırdım. Cat6 kabloyu tak çıkar yaptım, modemin kablosunu taktım çıkardım, modemi açtım kapadım, sonra tekrar steame girdim indirme hızım normale dönmüştü. Normalde de 2-3 sn 900 başlar 500'e otururdu.

Fakat bir-iki dakika 500 gitmesinin ardından tekrar 20-30 KB seviyelerine düştü. Sebebi nedir sizce?
Evde başka birisi yok o sıra tek açık internete bağlanabilecek teknolojik cihaz bilgisayarımdı. Virüs olduğunu sanmıyorum bilgisayar yeni ve internette surf yaptığım sitelere çok dikkat ediyorum. Tek açık program da o sırada Steam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Yapılması gerekenleri yapmışsın. Birde internet servis sağlayıcısını ararsan iyi olur. Teknik bir problem mi var onu öğrenmiş olursun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı