İnternet Hızını Etkileyen Ne Olabilir?

Marutan

Hectopat
Merhaba,
Farklı 2 bilgisayar (ikisi de wi-fi) ile speed test yaptığımda eski bilgisayarda 7-8 mbit internet alırken yeni bilgisayarda 70-80 mbit arası internet hızı alıyorum. Eski bilgisayarda farklı tarayıcılardan denedim sonuç değişmedi. Herhangi program açık değil, sadece tarayıcı üzerinden yaptığım hız testi sonucu bu.

Bilgisayarlar modeme 2 metre uzaklıkta, duvar v.s yok. Güncellemeleri kontrol ettim sıkıntı gözükmüyor. Sizce sıkıntı ne olabilir?

Eski bilgisayarın Wi-Fi alıcısı kötü olabilir ama eski dediğin ne kadar eski? Benim 8 yıllık laptopta bile Wi-Fi ile 60-70 Mbit alabiliyordum.
Bilgisayarım Acer nv-7 Nitro 791-G modeli. Aslında özellik olarak iyi bir bilgisayar. Zaman zaman yüksek hız alıyorum ama ekstra hiç bir şey yapmıyorum. Yani öyle çağ öncesi bir laptop değil :)

Bilgisayar ne kadar eski? Önceden temizlik yapıldı mı, alıcıya bağlı olan antenleri koparmış ya da kırmış olabilir misiniz eğer temizlik yapıldıysa içinde?

Bilgisayar ne kadar eski? Önceden temizlik yapıldı mı, alıcıya bağlı olan antenleri koparmış ya da kırmış olabilir misiniz eğer temizlik yapıldıysa içinde?
Bilgisayarı aldığımdan beri içini açıp temizlemedim doğrusu. Bu modellerin açımı kolay değil açarken kırarım diye korkuyorum.

Geri
Yukarı