İnternet hızını nasıl arttırabilirim?

Kendook

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşım var ve 75 Mbps'lik internetten 80 90 Mbps alabildiğini söylüyor. Bir ayar varmış onu açtırdıktan sonra hızı bu kadar çok artmış. Bu ayar nedir bilgisi olan var mı? Veya böyle bir olay var mı? Ek olarak şu cihazı kullanıyormuş. TP LİNK DECO M4

Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşım var ve 75 Mbps'lik internetten 80 90 Mbps alabildiğini söylüyor. Bir ayar varmış onu açtırdıktan sonra hızı bu kadar çok artmış. Bu ayar nedir bilgisi olan var mı? Veya böyle bir olay var mı? Ek olarak şu cihazı kullanıyormuş. TP LİNK DECO M4

O arkadaş sallama çay sever mi? İmkansız.

Maalesef münkün değil 75 Mbps'lik internetden 73 civarı alırsa çok şanslıdır
Ping düşürmek için isp nizden hat değerleriniz iyi ise Fast path geçirmesini istteyebilirsin.
Arkadaşının paketi büyük ihtimalle sabah 75 gece 100 dür.

16 Mbps internet aboneliğim mevcut ve indirmelerim 2-2.3 Mb arasında değişiyor. Altyapım sağlam ama bu durum nasıl oluyor bilgim yok.

Maalesef münkün değil 75 Mbps'lik internetden 73 civarı alırsa çok şanslıdır
Ping düşürmek için isp nizden hat değerleriniz iyi ise Fast path geçirmesini istteyebilirsin.
Arkadaşının paketi büyük ihtimalle sabah 75 gece 100 dür.

Haklısınız arakadaşlar. Sanırım ben karıştıdım. Eğer öyle bir ayar var ise ben de yapmayı düşünüyordum.
Dostum Fast Path nedir, biraz daha bilgi verir misin?

Arkadaşınız Turkcell Superonline'nin fiber altyapısında değilse bu durum imkansız.
Verdiğiniz cihaz Wi-Fi tekrarlayıcı anlattığınız durum ile alakası yok.
Bahsettiği gibi bir ayarda yok.

Tam olarak ne işe yarıyor bu cihaz?

Haklısınız arakadaşlar. Sanırım ben karıştıdım. Eğer öyle bir ayar var ise ben de yapmayı düşünüyordum.
Dostum Fast path nedir, biraz daha bilgi verir misin?

Bir tanesini modeminize bağlıyorsunuz Ethernet kablo ile diğerini de uzak bir noktaya koyup iki cihazı eşleştirerek modemin gönderemediği yere Wi-Fi ile internet gönderiyorsunuz.

Dostum Fast path nedir, biraz daha bilgi verir misin?

İspler eğer hattın düşük ise seni interleave moda alıyorlar adı üstünde paketler dslamda bekletiliyor o da pingini arttırıyor eğer hattın iyi ise fastpath geçmeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı