İnternet hızının 10 Mbps'ye sınırlandırılması!

EXPERT

Kilopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlayacağınız gibi 16Mbps olan internet hızım 10Mbps görünüyor. Bazı forumlardaki benzer sorunlar için uygulanabilecek birçok şeyi uyguladım ama hala aynı (yeni CAT6 kablo, anakart-RAM-işlemci değiştirdim hatta SSD bile aldım) lütfen bir yol gösterin.

Adsız2.png

Adsız.png

İnternet servis sağlayıcınızla görüştünüz mü ? Daha önce sorunsuz 16 mbit bir hız alabiliyor muydunuz ? Belki de hat kalitesi düşüktür ve 10 mbit' in üzerine çıktığında kopmalar oluyordur bu yüzden en sağlıklı hıza sabitlemişlerdir.

Bazı modemlerde servis sağlayıcı tarafından verilen hız görünüyor, 10Mbps sabitledilerse görebilirsin ya da müşteri hizmetlerine telefon edebilirsin.

Yanlış bilmiyorsam sorun ethernet portunuzda. Port 10 Mbps hız destekliyor. İkinci görsel bunu belirtiyor. Size fazla verseler bile bu yüzden bunu elde ediyorsunuz.
Öyle olmasa bile sözleşmenizde "16 Mbps'e kadar" yazdığına eminim desem yeridir. Bu yüzden yapabileceğiniz bir şey yok.
Yine de daha hızlı internet destekleyen biz cihaz ile denemenizi tavsiye ederim. Telefondan denediniz mi?

Yeni anakart aldım demişsiniz. Hangi anakartı kullanıyorsunuz?

Portunuz şuan 10Megabit/Saniye değerinde çalışıyor. Anakart modelinizi eksiksiz olarak Google’ye yazın. Üreticinin destek sitesine girin. LAN sürücüsünü güncelleyin. Çözüm olabilir. Anakart modelinizi ve işletim sisteminizi yazarsanız direkt link atabilirim.

Bende bu şekilde:
Ek Açıklama 2019-12-18 160102.png

Bu yerin sana verilen hızla alakası yok galiba. Benim paketim 12 mbps ve 10 mbps alıyorum sebebi santral uzaklığı gibi sebebler. Belki de kullandığın kablo kalitesiz olabilir. Wifi'den dene bir de.

Anakartın sitesine gir. Lan sürücüsünü indir ve kur. Zaten kuruluysa ayarlarını bozmuşsun. Aygıt yöneticisine gir. Lan sürücüsüne sağ tıkla, özelliklere tıkla, gelişmişe tıkla. Hız &ikili tıkla, değer yazıyor onu otomatik görüşme seç düzelir.

@theFaceless,@KARTAL; destek kaydı oluşturdum geri dönüş bekliyorum.
@Vavien.,@sp33d; MSI A320M-A PRO-MAX bütün sürücüleri kurdum,wifi'dan 13-14mbp/s alıyorum.
@Vexra bugüne kadar hep 13-14 arası aldım geçen ay asus g41tm-lx anakart ile bi denediğimde 9,44mbp/s ye sabitlenmişti,ama internet performansı bariz kötüydü ve 2,3 testten sonra 1-2 mbp/s lere kadar düşüyordu,şuan anakart ve yeni kablo aldım dışarıdan modeme gelen hat kablosu hala aynı (mecburen) şuan her test sabit 9,44mbp/s.
@Legendd anakrtın driver sayfasındaki her şeyi kurup kaldırdım tekrar kurdum bi kaç kere ve ayrıca anakart üzerindeki ethernet modelini araştırıp ayrıca onunda driverını indirdim aygıt yöneticisinden sürümü kontrol ettim kaç kere ama değişen bir şey olmadı.
@Eryd splitter kullanmıyorum modem üzerindekini mi kastediyorsun yoksa anakrttakini mi?
Bu arada laptopta da denedim sonuçlar; kablolu bağlantı 9,44mbp/s wifi 13,XXmbp/s
Xiaomi Mi8 Lite [Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)] 12-14mbp/s .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı